Doplňky & dekorace

DIY boxík z pratelného papíru

5.1.2018

Advent mi proběhl mezi prstama a máme tu nový rok. 

Letos mi na vánoční ladění a dekorování moc času nezbylo. Všechno jsem honila až v týdnu před Štědrým dnem. Moc jsem tomu nedala, ale na samotný den Štědrý se mi povedl dokončit mega velký závěs nad stůl. Celý týden jsem v kufru auta vozila hromadu větviček modřínu, plazivce a chvojí z místních zdrojů okolo našeho domu. Přikoupila jsem Eucalyptus a Šater latnatý neboli nevěstin závoj. To všechno jsem navázala na obdélníkový rám z tenoučkých bukových laťek. Ten jsem zavěsila nad stůl okolo lustru na silikonové nitě, aby jako levitoval. Dopadlo to božsky a každý, kdo k nám ve svátky zavítal, byl nadšený. Výsledek jde trochu vidět tady. Tuhle vánoční DIY si ukládám s podrobným popisem do šuplíku na příští rok. Určitě to zopakuju. Tahle výzdoba mi totiž úplně vykouzlila vánoční náladu a přitom na stole zůstalo místo.

No a přes svátky jsem tvořila s nadšením zase ze zásoby pratelného papíru.  Tentokrát z druhu Sahara AGED. Je krásně mačkanej a připomíná mi kůži. Dobře se s ním pracuje, je takovej poddajnej.

Z něj jsem vytvořila misku, chcete-li boxík. Na cokoliv. Od pečiva na stůl (protože se dá prát/omývat) přes klubíčka vlny, na klíče, sluneční brýle v chodbě či cokoliv jiného. I mým dětem by se určo v pokojíku šiknul na tu spoustu rozkutálených drobností, kterým já říkám noční nášlapný miny.

Postup je naprosto jednoduchej, protože jsem na jeho výrobu potřebovala jenom dva totožný čtverce zmíněnýho materiálu a čtyři druky.

Tomu prvnímu jsem vždycky zmáčkla rohy tak, jak je to vidět na výsledným tvaru a hrotem propíchla dírku asi 2 cm od okraje . Naklepla jsem druky. Zespod jsem přilepila druhej čtverec, abych zvenčí druky ukryla.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Po obvodu jsem prošila, druky secvakla a rup-cuk je hotovo. Já tyhle praktický blbinky miluju.

 

A jestli si netroufáte nebo se nechcete trápit nákupem všeho materiálu, pak v mém obchůdku mám na výběr pratelné boxíky nejrůznějších barev. 🙂

No a závěrem bych vám ráda popřála do nadcházejícího roku zdraví, lásku a úsměv na tváři. Buďme dobří.

Může se vám také líbit

3 komentáře

 • Odpovědět Veronika Hegerová 6.1.2018 at 11:05

  Markétko, paráda! Jednoduché, praktické, designové, čisté, nápadité… prostě TAMARKI:-) Moc se mně líbí detail v podobě druhého čtverce, který ukryje druky zvenčí. Děkuju za vaše články, náměty, postřehy, inspiraci. Přeji krásný plodný nový rok. Veronika

  • Odpovědět TAMARKI 8.1.2018 at 12:30

   Verunko, zdravím Vašich sedm krásných dětí, děkuji za podporu a přeji Vám i celé rodině hodně zdraví.

  • Odpovědět TAMARKI 20.3.2018 at 10:09

   Verunko, děkuju, snad se do toho tady budu moci zase brzy opřít. Přeju celé vaší velké rodince krásné jaro a pohodu doma.

  Komentujte článek