Děti Inspirace

DIY recy deka na koupák nebo piknik

21.8.2018

Trochu jsem si dala s návodem na recy deku načas, ale ona se stejně využívá během celého roku. Je taková univerzální a my si ji bereme na koupák, na sezení v trávě u ohně, na studenou lavičku v parku a stejně tak dobře by mohla posloužit jako mimi deka na pasení koníků.

Téma deky z recyklovaných materiálů jsem tu už měla. Psala jsem návod na jednu puntíkatou. Tenkrát jsem použila jako výplň koupený vatelín, ale teď jsem s recyklací ještě přitvrdila. Po nákupu nových ručníků jsem se zbavovala těch starých. Většinu jsem odvezla do ADRY, ale jeden jsem si nechala na šití.

Látku v barvě hořčice mám zase ze sekáče za dvacku (polštář z ložního), přikoupila jsem jenom kus černé lemovky. Barva na textil je u nás povinná výbava domácnosti, takže žádný velký utrácení. Jdeme na to.

Protože recykluju polštář z ložního, mám část práce ušetřenou, a to tu se sešíváním vrchní a horní části k sobě. Na pomalování barvou je potřeba mezi ně vložit kus igelitu, papíru nebo co budete mít po ruce, aby se barva nepropila na spodní stranu deky.

Uschlou barvu jsem zažehlila a připravila si ručník. Ten rozměrově sice nepasoval, ale to mi nevadilo. Rozstříhala jsem ho tak, aby pokryl celý rozměr deky. Na zafixování jednotlivých kusů ručníku jsem si vymyslela nenápadné prošití v některých křížcích. Není nutné ve všech, jen tam, kde by se mohl ručník krčit a posouvat.

Po obvodu se přichytí ručník při šití lemovky.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Na focení hotové deky mi kývla Elenka s tím, že si při něm dá svačinku. Vzala si s sebou i naši chladící tašku. Tu jsem pořídila na jaře na výjezdy k vodě a na výlety, který by se v těch hicech bez ní nedaly. Uvnitř má thermo fólii a my do ní vkládáme z mrazáku nachlazený malý modul (ten máme z retro lednicového boxu co jsme našli ve sklepě při koupi domu, ale dá se běžně pořídit v domácích potřebách), tak v těch pařácích vydrží meloun, jogurty i pití celý den jako z lednice. Má uši do ruky i pás na nošení přes rameno, což je bonus. Navíc nevypadá jako klasická thermo taška. Využijeme ji i na nákupy. To se pak nemusím bát, že se mi maso a vůbec všechno chlazené „chytne“, když se s nákupem v kufru někde zapomenu. Vlastně je tahle taška tip na fajn dárek pro ty, kteří jsou trochu praktičtí a vizuálně né nenároční.

Asi uprostřed focení si Elenka na deku vylila drink z domácího bezového sirupu, takže sranda byla taky.

 

Léto pomalu za námi a hice neberou konce. Letos se poprvé těším na podzim, který jinak nemám ráda. Koupím si pěkný gumáky a budu doufat, že bude hodně deštivý, protože na vodu z nebe letos koukávám z okna jako na malý zázrak. Užijte si končící prázdniny. pa

Může se vám také líbit

2 komentáře

  • Odpovědět B. 26.8.2018 at 18:09

    Páni, vypadá to úžasně! Tyhle makeovery mě baví 🙂 Ale hrozně zajímá ta barva na textil – je to nějaký speciální druh? Nebo jen naředěná Duha? Napadá mě spousta věcí, co b se s nimi dalo podniknout!

    • Odpovědět TAMARKI 29.8.2018 at 16:07

      Báro, Duha nee. Běžná barva na textil kašovité konzistence. Je možné ji i naředit, a kejkle s ní vymyslet.

    Komentujte článek