Doplňky & dekorace

Velikonoční dekorace

31.3.2018

Jsem zase poslední. Na ostatních blozích už se to nějakej ten týden hemží Velikonocema a já finišuju jen tak-tak. 

Dva týdny zpátky jsem něco kupovala v papírnictví a padly mi do oka plastový (no jo) transparentní vajíčka, který se dají naplnit.  Jinak pracuju vždycky s materiálem, kterej mám doma a snažím se recyklovat.

Použila jsem zase drátěný kruhy, kterých mám kopu po vykuchání přestárlé papírové lampy IKEA. O tom jsem vám psala už v tomto článku o weavingových dekoracích. Minulej rok jsem z nich vyrobila velikonoční nástěnnou dekoraci a tu jsem letos zrecyklovala. Má fikanej koženej „háček“, kterej zakamufluje nevzhlednej hřebík. Postup jeho výroby je jednoduchej a taky ho najdete ve zmíněným článku.

Takže drátěný kruhy – menší a větší, koženej pásek (sekáč 29 kaček) a skleněná zkumavka (třeba od vanilkovýho lusku).

Postup je úplně snadnej. Pásek si odměříte s menší rezervou. Naměříte prostředek a uděláte dva řezy, aby se dala protáhnout zkumavka. Pak přeložíte konce přes drátěnej kruh a přilepíte. Protože se mi ale pod tíhou vody a květiny ve zkumavce kůže prověsila, podlepila jsem ji zezadu špejlí.

Menší kruh jsem z poloviny omotala uschlou větvičkou eucalyptu a jenom navlékla na zkumavku. Měla jsem představu použít úplně jinou zeleň a květinu, ale jak si všecko nechávám na poslední chvíli, v květinářství naproti aťasu jsem ve čtvrtek tři minuty před zavíračkou sehnala už jen ty mírně zavadlý růžičky. Eucalyptový větve mám doma od vánoční dekorace nad stolem, pak putovaly suchý do vázy a teď mě zachránily. Improvizuju. Chtěla jsem růžovej nevěstin závoj a nějký víc svěží listy. Umím si ale představit tolik různých variant..

Tahle dekorace na stěnu je použitelná celoročně. Můžete do ní strčit sézonní zeleň. A to jak suchou, tak tu, která vodu potřebuje.

Dekorace číslo dva je vyloženě velikonoční. Ptáčka jsem vzala kvůli dětem, já si na ty umělý zvířata moc nepotrpím. Tenhle mi přišel vkusnej.

Postup je taky rychlovka. Omotaný kočičkový větvičky okolo drátěnýho kruhu, plastový otvírací vejce zavěšený na kožené šňůrce. Uvnitř měl být ten růžovej nevěstin závoj, ale doma mi zbyla jen suchá a zažloutlá bílá varianta z vázy. Do vajíček jsem nacpala ještě kočičky, který mi při omotávání větviček opadaly. Přicvaknout ptáka, hotovo.

Považuju za nutný říct, že kočičky mi darovala nejlepší květinářka v našem městě. Nabídka vázaných květin na kroměřížsku je žalostná, ale u paní Zezulové v Salixu se můžete spolehnout na vkus a krok s dobou. Celofánu s potiskem a velké oranžové mašle se u ní nedočkáte.

 

POZOR!

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Jestli se chystále taky letos barvit vajíčka přírodní cestou, mám pro vás perfektní tip na vymazlený postupy všech možných barevných variant a odstínů u Cuketky tady. Vyzkoušeli to za nás a s článkem si fakt pohráli. Těším se na tu alchymii s prckama.

Foukaný vajíčka jsem předloni mramorovala, vařený jsme s dětmi „duhovali“ a letos si foukanýma při nemoci krátila čas Elenka (na stole). Letos zkusíme upéct  perníčky s vitrážovými okénky od Míši z blogu hrajemesijinak.cz.

Mějte hezký jarní svátky. V úterý se má radikálně oteplit, tak už to snad nějak doklepem …

Může se vám také líbit

14 komentářů

 • Odpovědět Renata Šimetková 1.4.2018 at 11:41

  Krása… jemné, něžné, až vílí, navýsost jednoduché a přitom krásné jako vždycky…prostě nádhera… Veselé Velikonoce, Markéto, Vám i celé rodině!!!

 • Odpovědět Hana 1.4.2018 at 19:12

  To se moc povedlo! Obe dekorace jsou krasne 😉

  • Odpovědět TAMARKI 2.4.2018 at 21:25

   Hanko, kéž by se takové improvizace dařily ve všem. ?

 • Odpovědět Jana 1.4.2018 at 21:26

  Nádhera!

 • Odpovědět Lucie 1.4.2018 at 21:35

  Marki, dokonalé, jako vždy! 😉

 • Odpovědět Marcela 2.4.2018 at 20:53

  Nádherné a Něžné!!

 • Odpovědět Lucie 3.4.2018 at 10:10

  Na poslední chvilku vznikají nejlepší věci.. (ten prvni asi zkusim taky) Já to tvrdím pořád 🙂 Milé jaro Marki.

 • Odpovědět Iva Baltaretu - DIYprojekty 4.4.2018 at 17:41

  Marki, taky jsem dělala skoro na poslední chvíli. Nějak nestíhám být příliš napřed. 🙂 Krásné dny, Iva

  • Odpovědět TAMARKI 4.4.2018 at 18:06

   Termíny nechme termínama, Ivuš. Hlavně ať z toho máme radost. ❤

  Komentujte článek