Nábytek

Jak jsem vyráběla závěsné houpací křeslo

18.7.2016

Zahradu máme, skromné posezení jakbysmet. Ale pořád jsem si tak snila o takovém tom svém zavěšeném houpacím sezení. Léto za létem bádám po něčem, v čem by se mi opravdu pohodlně seďo-leželo a co by mě vizuálně nepobuřovalo. Že si to nakonec vyrobím sama, bylo už minulý rok jasné, ale teprve letos jsem se dokopala.

Nechala jsem se inspirovat několika druhy houpacího sezení. A nakonec vznikla mutace těchto:

inspirace-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni

Žádné z nich mi nepřišlo úplně pohodlné. Já chtěla křeslo prostorné, aby mě netlačila žádná tyč do zadku, nepadala mi kolena, nevysely nohy, mohla jsem si opřít hlavu a cítila se v něm jako ptáče v hnízdě a ne jako nudle v kleštích. Abych v něm mohla usnout a neriskovala pád.

Moje závěsné houpací křeslo jsem si vyrobila do obýváku, kde občas potřebujeme na hry s dětmi místo. Takové pak jen sundám z karabiny a nemusíme šibovat s objemným nábytkovým křeslem. Povedlo se, takže jeho dvojče si časem vyrobím i na zahradu. Tak jdeme na to.

Našla jsem bájo e-shop Kutil-Florenc.cz, ze kterého jsem si objednala většinu potřebného materiálu. Výběr materiálu dělejte pečlivě. Já šla čistě do přírodních materiálů. Látka použitá na sedák musí být velmi pevná, ať se v namáhaných místech nepotrhá a zároveň drží tvar. Doporučuji gramáž minimálně 350 g/m2.

CO JSEM NA KŘESLO POTŘEBOVALA

 • 2,7 m režného plátna šíře 150 cm (gramáž 400g/m2)
 • 9 m bavlněného lana (12 mm) – při výšce stropu 240 cm
 • hasičskou karabinu (velikost 11 cm, nosnost 350 kg)
 • 4,7 m umělého lana PAD (16 mm) s jádrem
 • jeansovou bavlněnou nit (silnější, než běžná)
 • silnější a delší jehlu
 • 4 ocelové průchodky o průměru průvleku 12 mm
 • nebarvený zbytek přírodní kůže o tloušťce 1-2 mm
 • 3 ks dřevěných tyčí z tvrdého dřeva a délce 110 cm
 • výplňové polystyrenové kuličky nebo jiný výplňový materiál (já použila odpad – polystyrenovou balíkovou výplň)
 • bílou krejčovskou křídu
 • tavnou lepící pistoli
 • krejčovský pravoúhlý metr
 • nůžky, náprstník, kleště

POSTUP VÝROBY

Z režného plátna jsem ustříhla dva obdélníky 110 x 150 cm a čtyři pruhy 15 cm široké. Pruhy jsem na krátkých stranách k sobě přišila v jeden dlouhatánský pruh (4 x 150 cm = 600 cm).

U obou obdélníků jsem všechny čtyři rohy zakulatila podle krejčovského pravítka a ustříhla. Obdélníky jsem dala na sebe a pravítkem a bílou krejčovskou křídou jsem si narýsovala od konce do konce čáry s rozestupy 10 cm, podle kterých jsem obě látky prošila. Vytvořila jsem tak tunýlky.

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-1

Každý tunýlek jsem pak vysypala polystyrenovou drtí. (Já jsem podruhé recyklovala balíkovou výplň, které jsem si onehdá nasbírala kvantum ve firmě, pro kterou jsem dříve pracovala. Šila jsem tenkrát sedací pytle. Návod na postup jejich výroby vám přinesu v jednom z následujících článků.) Pokud takový odpadový materiál k dispozici nemáte, kupte malý pytel sypaného kuličkového polystyrénu. Protože to byly kousky větší a tunýlky úzké, sypala jsem vždy z jedné strany do poloviny tunýlku, popostrkovala úzkou tyčí, zašpendlila a poté plnila z opačné strany tunýlku polovinu druhou.

Na kraji každého tunýlku nechejte vždy trochu prázdného prostoru. Sedák budeme po obvodu řasit.

Nastehujte si zahnuté okraje dlouhého pásu, který jsme si předchystali v začátku. Ten pak přišíváte ze spodní strany sedáku jedním okrajem po celém jeho obvodu.

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-2

Já jsem pak pás, přehnutý přesně v polovině jeho šířky přišívala zase z horní strany, přičemž jsem se snažila trefit první šev na spodní straně. To se mi úplně nepodařilo, protože vycpaný sedák je obrovský a u šicího stroje je s ním špatná manipulace. Určitě si vše nejprve stehujte. V této fázi zabojuje i dobrá švadlena. Asi 30 centimetrový úsek jsem nechala nepřišitý, abych mohla vzniklým tunelem po obvodu provléct umělé lano, které bude celý sedák držet a které ho nařasí.

POZOR!

Po zkušenosti s provlékáním lana úzkým tunýlkem budu napodruhé určitě tunel sešívat i s lanem. Zlaté navlékání gumy do tepláků za pomoci „sychrhajsky“. Tohle byl výkon s mokrým tričkem na závěr.
diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-3

Jakmile máte navlečené nosné lano po obvodě, je nutné jeho konce spojit. Protože je to lano co do nosnosti spolehlivé, skládá se z jádra a opletu. Proto nestačí jeho konce na povrchu omotat. Za pomoci silné jehly jsem lana k sobě přišila. Šlo to ztuha, takže jsem si na zatlačení a následné vytahování jehly musela vzít na pomoc náprstník a kleště. Celé jsem to ještě pojistila tavnou lepící pistolí, jak je – doufám – vidět z nočních fotek u šicího stroje.

Zbylou část obvodového tunýlku jsem zašila. Sedák hotový. Tady bych ještě poznamenala, že zašití zbylé části tunelu na šicím stroji se trochu zkomplikovalo. Lano je totiž 1,6 cm tlusté, takže abych dostala jehlu přes lano ke švu, musela jsem jak patku, tak jehlu nejprve odinstalovat. Patka má zdvih jen okolo 8 mm. To je vidět na poslední fotce z následné čtveřice fotografií. Ale nic, co by se nedalo zvládnout.

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-4

Do rohů sedáku si křížky naznačte středy dírek. Ty vystříhnete manikúrními nůžkami, cca o průměru 1 cm. Navléknete průchodku, přiklepnete. Ta zaručí, že se látka v místě průvleku bavlněného lana nebude trhat.

Z mé víkendové návštěvy Berlína a jeho legendárního blešáku jsem si za 1 evropský peníz přivezla kus krásné a pevné nebarvené kůže. Na ni jsem si kružítkem narýsovala 8 kruhů o vnějším průměru 5,5 cm a vnitřním 2,5 cm. Vystříhala jsem je a do každého nadělala kleštěmi dírky. První proděrovaný kus pak můžete použít jako šablonu pro kusy další, aby se dírky nacházely ve stejných pozicích.

Tyto kožené kroužky pak přidržujete z vrchní i spodní strany sedáku v místě průchodky, kterou tím pěkně schováte a vytvoříte zdobný prvek. Šijete tedy dva kožené kroužky na každou průchodku zároveň. Na šití si dejte záležet. Jak už jsem zmínila, jedná se o zdobný prvek sedáku. Na tohle šití jsem použila stejnou jeansovou nit, kterou jsem použila na prošití obvodového tunelu. Šila jsem dvojitou nití.

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-5

ZAVĚŠENÍ KŘESLA

Teď máte sedák kompletní a jde se na závěsnou část. Na tu jsem použila krásné bavlněné lano o tloušťce 12 mm. Z devítimetrového lana uděláte nejprve dva stejně dlouhé kusy (rozstříhnete). Nyní obě lana přehnete v půli a po 95 centimetrech od přehybu uděláte suky. Obě vzniklá oka zavěsíte do karabiny.

Je dobré mít při výrobě závěsných lan už ve stropě navrtané oko, do kterého karabinu s provazy zavěsíte a řídíte se výškou vašeho stropu. Oněch 9 metrů lana se týká stropu o výšce 240 cm. O kolik máte stropy vyšší či nižší, o tolik budou delší nebo kratší tato první oka  a i celková spotřeba lana (rozdíl výšky vašeho a našeho stropu vynásobený čtyřmi, chápeme, že?). Dále se vázání nebude lišit a další míry a sukování platí pro všechny výšky stropů.

Copy of diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-7

Tyto krásné dřevěné tyče jsem pořídila v železářství. Jsou to vlastně násady pro různé pracovní nástroje a jsou vyrobeny z bukového dřeva. Nejsou mořeny, ani lakovány, je to surové dřevo. Já se je chystám možná jen napustit olejem. Anebo taky ne.

Na každém konci všech tyčí jsme s mým ochotným a zručným tatínkem vyvrtali vrtákem č. 10,5 díry. Každou 5 cm od konce. Pilou jsme pak vyřízli mezeru až k vyvrtané díře, a tím vytvořili jakousi vidlici. Dřevo se pak musí začistit smirkem a pilníky, aby třísky netahaly z lana nitě. Možná bych příště udělala hloubku štěrbin o 1,5 cm kratší, tedy 3,5 cm.

Mezi zavěšená lana v karabině vložte první tyč nad suky. Nyní si na každé straně rozdělte lana na „přední“ a“ zadní“. Na zadní lano se zavěsí „záhlavová“ strana sedáku, která bude ve větší výšce, než „nožní“ strana sedáku. Na předních lanech tedy budou suky o trochu níže, jak je zřejmé i z fotky. (Jako pracovní verzi závěsného oka ve stropě jsem použila to na houpačku dětí u nich v pokojíčku, o jejíž výrobě jsem vám už psala.)

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-6

Na zadních částech lana udělejte suky ve vzdálenosti 55 cm od prvního. Na předních 70 cm.

Nyní si udělejte značky na laně v místě, kde budou suky poslední. A to na zadních lanech 45 cm od předešlého suku a 35 cm na předních lanech. Než provedete tyto poslední suky, je potřeba navléct sedák. Takže: protáhněte lana průchodkami. Teď už můžete udělat na všech čtyřech koncích poslední suky v místě značek.

NASAZENÍ BOČNÍCH ROZPĚRNÝCH TYČÍ

Předposlední fází je zasunutí posledních suků do vidlic tyčí, a to zespoda nahoru. Takže suk bude nad tyčí. Do každého konce bočních tyčí teprve poté vložte lano s prostředním sukem, který se naopak bude nacházet pod ní, aby tyč nesjela.

Než zbytky lan ustříhnete kousek za posledními suky, omotejte lano po obvodu kouskem lepicí pásky, aby se netřepilo. Po střihu můžete konec začistit tavnou pistolí, za použití transparentního tavného materiálu.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Více detailů k postupu bude snad patrné už z hotového křesla.

PATÁLIE S VRTÁNÍM DO STROPU

Křeslo jsem chtěla zavěsit do obýváku. Dvě hodiny před naším rodinným odjezdem na Vltavu jsme se Zdendou vrtali díru do stropu na zavěšení háku. Zjistilo se ale, že po 3 centimetrech zdiva se nachází celkem velká dutina. Takže budu muset pořídit CHEMICKOU KOTVU, kterou mi doporučili v železářství. A protože jsem potřebovala křeslo nafotit, využila jsem u dětí v pokojíčku stropní hák na jejich dětskou houpačku, kterou jsem jim taky vyráběla.

Tak tady je, můj Houpačák Odpočinkový. Je děsně pohodlný, drží tvar, nikde netlačí a po jednoduchém sejmutí z lana se bude dát i prát.

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-24

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-21

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-20

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-22

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-7

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-19

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-9

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-8

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-10

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-11

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-18

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-17

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-13

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-15

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-23

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-16

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-14

diy-zavesne-houpaci-kreslo-houpacka-navod-na-vyrobu-tamarki-blog-bydleni-12

Může se vám také líbit

46 komentářů

 • Odpovědět Simona 18.7.2016 at 18:42

  Úžasné !!!!!

  • Odpovědět Aneta 29.5.2017 at 10:04

   Tak pro mě je to taky složité a náročné, takže jsem raději zvolila cestu koupi. Myslím si, že by se mi ani nevyplatilo vyrábět. Když jsem ji sehnala za tři kila.

   • Odpovědět TAMARKI 31.5.2017 at 13:24

    Aneto, i taková varianta je možná. Za „tři kila“ bych očekávala ale i adekvátní houpání, bezpečnost pro děti, pohodlí i životnost. Heký den. 🙂

 • Odpovědět simzoll 18.7.2016 at 18:53

  Zas mi padla brada. Úžasné, úžasná! Těším se na další tvorbu.

 • Odpovědět Marcela- Nordic Passion 18.7.2016 at 20:10

  Kreso nadhene, ale pro me narocne a slozite, to je pro sikuly:-). Pekne leto. M.

 • Odpovědět Danka 18.7.2016 at 20:13

  Já taky tiše žasnu, skvělá práce, i ten postup … Marki, jsi skvělá, smekám. Ať se vám všem hezky houpe 😉 D.

 • Odpovědět Tereza 18.7.2016 at 22:47

  Pane Bože, já se zblázním;-) Jsi naprosto skvělá!! Tereza

 • Odpovědět Katka 18.7.2016 at 23:59

  Boží!!! Nechápu tady už dlouho, ale tentokrát nechápu úplně :-). Asi jsem dyspraktik, tím to určitě bude :-). Pěkné léto!

 • Odpovědět Lucie 19.7.2016 at 7:31

  No to je boží! Já nemám slov a nechápu, jak někdo může něco tak úžasného ušít doma a ještě s takovými perfektními detaily! Smekám:-) Ať se dobře houpe a odpočívá:-) L.

 • Odpovědět ZuZu 19.7.2016 at 7:54

  wau to hojdacie kreslo je nádherné ♥…. omnoho krajšie ako tie, ktorými si sa inšpirovala… a tá práca, obdivujem nápad aj trpezlivosť naozaj

 • Odpovědět veronika 19.7.2016 at 8:27

  To je nadhera!!!!! Jste neuveritelne zrucna, navíc s dobrym vkusem:-) fakt krasa.

 • Odpovědět TAMARKI 19.7.2016 at 10:13

  JEJDA, DĚVČATA, MOC VÁM VŠEM DĚKUJU ZA KOMPLIMENTY.

  • Odpovědět ivona 19.7.2016 at 16:55

   pochvalu si rozhodně zasloužíte,za zručnost,trpělivost i nápad 🙂

   • Odpovědět TAMARKI 19.7.2016 at 17:00

    Ivono, úplně se necítím jako inovátorkou a autorkou nápadu. Pár vlastních prvků jsem vložila, to je fakt, ale zbytek je směsice nápadů druhých. Trpělivost tu já zas někdy ale vyškrábat umím :))) A děkuju.

 • Odpovědět Iva 19.7.2016 at 11:59

  Marki, tohle fakt zaslouží metál. Musela jsem si to v klidu zobrazit ještě na počítači, protože na mobilu jsem některé části návodu nepobrala. Nádherný. A rozhodně výzva pro všechny čtenářky 🙂 Krásný den, Iva

  • Odpovědět TAMARKI 19.7.2016 at 12:02

   Ivuš, ty návody jsou pro mě větším oříškem, než samotná výroba. Snažím se to popsat a nafotit co nejjednodušeji a pochopitelně, ale uznávám, že někdy je to pro čtenáře detektivka. Klidně mi piště s dotazy, pokud by vám něco nebylo jasné. Děkuju moc. Hezký den.

 • Odpovědět Silvie 19.7.2016 at 12:32

  Jééé, jůůůů, to je úžasné. Moc děkuji za návod, už vím co budu dělat na podzim po večerech. To chci taky! Jste tak inspirující osoba! Díky.

  • Odpovědět TAMARKI 19.7.2016 at 17:03

   Silvo, tak to jste mě potěšila. Mou motivací k napsání postupu výroby je vyloženě vyhecování čtenářů k vlastní tvorbě. Pokud budete vyrábět, dejte nějakou cestou echo, jak to dopadlo, prosím.

   • Odpovědět Silvie 20.7.2016 at 16:13

    Marki a teď jste mě zas vyhecovala vy 🙂 Dnes jsem objednala materiál z kutil florenc, podle vašeho seznamu a teď sháním výplňový materál po celé rodině, pak ještě skočit pro tyčky do hornbachu a můžu začít. Snad to nějak nezprasím a budu se moci pochlubit, jak se mi to podle Vašeho návodu povedlo. Dám vědět 😉
    Silvie

    • Odpovědět TAMARKI 22.7.2016 at 13:12

     Silvi, to je paráda! Ještě mám doplnění ohledně umístění průchodek. Na jedné straně (té záhlavové) je dejte až do rohů a na té druhé (nožní) je dejte tak 20 cm od spodního okraje. Ten se pak ohrne (jak vidíte na mých fotografiích), aby tunel s lanem neřezal do nohou. Držím palce, moc.

     • Silvie 10.8.2016 at 14:56

      Tak, mám hotovo, svoje veledílo Vám posílám přes FB zprávu 🙂 Byla to fuška, dost jsem u toho nadávala a klela, ale stálo to za to! Ještě jednou díky moc 😉 Zdravím. Silvie

     • TAMARKI 10.8.2016 at 15:42

      Silvo, děkuju. A kdo by se rád podíval, jak se Vám to podařilo, nechť nakoukne: https://www.facebook.com/tamarki/

 • Odpovědět Ivana 19.7.2016 at 14:02

  To je naprosto úžasné, máte úžasné nápady a trpělivost, tohle bych v životě nedala dohromady, ale hlavně ten skvělý nápad, moc mě to baví a přeji moc úspěchů

 • Odpovědět Blanka 19.7.2016 at 14:59

  tak to je absolútna pecka 🙂 parádne je!!!

 • Odpovědět M.A.R.K.I 19.7.2016 at 17:27

  Markétko nádhera !!!!!!

 • Odpovědět Zita 22.7.2016 at 10:14

  Klobouk dolů, vypadá to úžasně!

 • Odpovědět jitka 30.7.2016 at 10:15

  Moc krásné!!! Miluji houpačky a také budu potřebovat našemu synkovi udělat houpačku asi bych to zkusila!!!!
  Děkuji za nápad jak do toho!!!

 • Odpovědět DIY sedací pytel za pár kaček | TAMARKI 23.8.2016 at 10:12

  […] do kontejnerů mraky. Takže zase recyklujeme. Tento materiál jsem použila i na můj projekt „Houpací závěsné křeslo“, o kterém jste si už na blogu možná četli. Jsem přesvědčená, že každá větší firma, […]

 • Odpovědět I já mám svou DIY koženou kabelku | TAMARKI 30.8.2016 at 14:28

  […] bavlněném laně o délce 125 cm jsem udělala na obou koncích suky. Toto lano mi zbylo po výrobě závěsného houpacího křesla, o kterém jsem vám […]

 • Odpovědět Katarina 3.9.2016 at 19:32

  Dobrý den, taky jsem se moc ráda nechala inspirovat a začala s výrobou,chci se ale zeptat,tunely jsou dělaný na straně 150 nebo 110? Já nějak nejsem schopna se rozhodnout která to je:-D dekuju

  • Odpovědět TAMARKI 3.9.2016 at 19:39

   Katy, jsou podél té kratší. Věšet se bude sedák na délku, tedy ta větší délka sahá od hlavy ke stehnum.

   • Odpovědět Katarina 3.9.2016 at 22:18

    Dekuju:-) zitra se bude pokracovat:-) až bude hotovo též pošlu na fcb;-)

 • Odpovědět Seriál rekonstrukce obýváku a jídelny: část I. | TAMARKI 10.9.2016 at 15:45

  […] vám, jak jsem před léty opolstrovala naši sedací soupravu. Nemůžu se dočkat, až si zavěsím své houpací hnízdo, plácnu s sebou do něj a podělím se s vámi o návody na výrobu všeho, co jsem slíbila […]

 • Odpovědět ivýsek 20.11.2016 at 0:48

  Dám vám tip na provlékání lana – normálně sichrhajckou provléknete tunýlkem slabší provázek, který na konci přivážete na to lano, nebo třeba přichytíte pár stehy. A pak už jen zatáhnete za provázek, který s sebou potáhne to lano. Dá se to udělat i natřikrát, protáhnete třeba bavlnku, tou silnější provázek a tím pak to lano. Houpačka je nádherná a podle fotek odhaduji, že i velmi pohodlná. 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 20.11.2016 at 20:18

   Ivýsku, děkuju za tip. Znám tento způsob provlékání, ale pro tento projekt nebude úplně vhodný. Lano bylo dost natěsno..

 • Odpovědět Jindřiška 16.12.2016 at 8:50

  Jedním slovem BOŽÍ!!! |Opravdu je to úžasné.

 • Odpovědět Markéta 21.1.2017 at 0:28

  To je fakt… strašně super. 🙂
  Doufám, že se jednou objeví v obchodu!! 🙂 I když mám teda dojem, že bych na něj stejně neměla a ono i to přidělávání ke stropu (navíc v bytě a v nájmu 😀 ) by pro mě mohla být příliš velká výzva. 🙂
  Fakt neuvěřitelný, závidím vašemu muži, že má takovou neuvěřitelnou ženu. 😀

  • Odpovědět TAMARKI 21.1.2017 at 10:07

   Markéto, není mému chlapíkovi co závidět. S tvořilkou doma to není občas vůbec jednoduché. A podobné křeslo je v prodeji. S tím rozdílem, že není vycpané polystyrenem, ale silikonovýma balónkama a stojí 16 tis. Křeslo mě v nákladech vyšlo asi na dva a půl tisíce plus ty hodiny práce. Lidé stále bědují nad cenami takových věcí, ale nemají ani představu, kolik dnes stojí metr látky. Pokud bydlíte v panelovém domě, s připevněním takového křesla právě nebudete mít problém. Betonový strop je ideální pro tu chemickou kotvu, o které jsem v jednom článku psala. Při odchodu jen zamáznete dírku sádrou. 🙂 Mějte se hezky. P.S. Markéto Linkigirl, můj muž je taky Linki. 😀

 • Odpovědět Marie 11.1.2019 at 10:39

  Skvělý nápad!! Už se těším až se do něj pustím 🙂

 • Odpovědět KLÁRA 15.3.2019 at 8:59

  Dobrý den Markétko, mám dotaz 🙂 plnila jste i ty úplně první tunely, co hned sousedi s tunelem na lano?

 • Odpovědět Kreslo 22.6.2020 at 21:19

  Zdravim, objevila jsem vas clanek a neodolala jsem. Uz visi u deti v herne a je opravdu paradni. Musim rict, ze pri siti podsedaku jsem se parkrat opravdu zapotila,ale vysledek je perfektni. Diky za takove napadite lidi jako jste Vy.
  Petra

 • Komentujte článek