Akce Inspirace Soutěže

Jak já šetřím peníze při nákupech dárků na internetu

29.11.2017

Furt jsem bádala, jestli mám nebo nemám, jak se to tady bude vnímat a vůbec. Výsledek je takovej, že se vám svěřím, jak se mi vracejí peníze z nákupů a je na každým z vás, jestli shledá tohle téma zajímavým.

Patřím mezi ty, kteří strašně neradi přecházejí ze svých zaběhnutých kolejí na novinky. A teď mám na mysli ty elektronický. Rozmrzí mě aji aktualizace na novější verzi Instagramu (a to je Instáč můj mazánek). O to je to těžší, když doma se mnou žije takovej Elektronek, jakým je můj Gyd.

No a před minulýma Vánocema mi říká: „Marki, zaregistruj se do Plné peněženky. Nakupujeme skoro všechny dárky online, tak proč bysme neměli ušetřit.“

Já to zkrátím. Plná peněženka byl pojem, který jsem znala z doslechu, ale měla jsem za to, že je to složitý. No nebylo. Prostě jsem se zaregistrovala a odteď když něco na internetu kupuju, aplikace mě vyskakovacím okýnkem v pravým dolním rohu upozorní, že je to eshop spolupracující s Plnou peněženkou. Vypadá to takto:

Takže na okýnko kliknu a od té chvíle ze všeho, co v daným eshopu nakoupím, mi po pár dnech přijdou peníze na pomyslnej účet u PP zpět. Odtud si peníze pak nechám vyplatit na účet svůj. Je to asi na tři kliknutí.

My jsme vůbec domácnost, která do kamenných obchodů skoro nechodí. Já třeba nakupuju i boty pro sebe online. Za ten rok nákupů to nějaké ty tisícovky zpátky přineslo a to jsem byla tak skeptická.

Gyd navíc z toho, že mě doporučil a já přišla na stránky Plné peněženky přes jeho odkaz, dostal taky nějakej bonus. Ale ne za moji registraci, le až ve chvíli, kdy jsem přes PP nakoupila a získala první peníze zpět. Doporučíte, kamarád ušetří a vy za jeho radost dostanete malou odměnu. Teď předvánočně jim tam jede aji řada soutěží, adventních kalendářů s odměnama a tak. Na to já bych musela mít tak 30hodinovej den.

Nene, toto není placená reklama. Jen jsem se s vámi chtěla podělit o svoje osobní vychytávky. Kdy jindy je vhodnější čas než právě na Vánoce, kdy nám domů proudí haldy balíčků.  A jestli to s Plnou peněženkou zkusíte přes tento odkaz (klik), je už na vás.

Dneska vlastně taky takovej návod, jak je tady u mě zvykem.

A ještě jeden osobní tip na organizaci rodinnýho života

Když už jsem tak v tom nekomerčním doporučování, tak bych mohla ještě přihodit jedno a tím vyčerpám svoje elektronický vychytávky. Bez Plné peněženky bych se určitě obešla (i když každá ušetřená tisícovka se hodí), ale bez čeho by se náš rodinnej život neobešel bez zbytečnýho stresu je sdílenej Google kalendář.

Počkejte, počkejte, dejte mi šanci to trochu nakousnout a pak mluvte. Gyd se natrápil, než mě přesvědčil ale:

 • každej máme po ruce chytrej telefon, že jo?
 • každej, kdo máme takovej normální život s prací, dětma a povinnostma a je potřeba se domlouvat s partnerem kdo-co-kdy-jak, že jo?
 • každej občas zapomeneme při plánování něčeho vlastního, že partner na tuhle dobu už má zubaře, že jo?

Teď k jádru pudla. Sdílenej kalendář je vlastně ten normální plánovací kalendář v telefonu, jenom při vkládání jednotlivých událostí (třídní schůzky, návštěva zubaře, pracovní schůzka, výlet, zkouška kapely, rodinná oslava, pařba s holkama, kapesný dětem, ..) kliknete na „pozvat účastníka“ a Google vašemu partnerovi zapíše tuto událost do jeho kalendáře a podle nastavení taky sám připomene. Takže se nemůže stát, že se vám něco bude krýt nebo že budu vymlouvat, že jsem nevěděla.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Náš rodinnej život začal být trochu míň chaotickej a to se vždycky šikne.

Možná jsem na blogu o bydlení, DIY a vášni pro pěkný věci šlápla tématicky bokem, tak snad mi to prominete.

To je všechno, nenechte se semlít řečma o tom, jakej jsou ty Vánoce kolotoč a stres, protože nejsou. Jsou to radosti navíc, ale za tu vzpomínku na pěkný dětství to stojí.

Může se vám také líbit

6 komentářů

 • Odpovědět Marcela 29.11.2017 at 21:22

  Pro mě určitě zajímavé informace, i když já mám zase blok se všude možně registrovat, klikat, hlídat atd., takže pro mě to určitě není. Přeju hezké dny. M.

  • Odpovědět TAMARKI 30.11.2017 at 10:30

   Marci, i já mám tenhle blok, nevyplynulo to z článku? 🙂 Ale třeba ten Gooogle kalendář není ani o registraci, ani o klikání. Svoje akce a schůzky si musíme každej tak jako tak hlídat. A papír na mě nezapíská ve správnou chvíli. 😉 Měj hezký začátek adventu, Marelko.

 • Odpovědět Petra 30.11.2017 at 10:43

  My využíváme na googlu aplikaci Keep, píšeme tam co je potřeba koupit a když to jeden z nás koupí, tak to prostě odškrtne, takže druhý vidí, co má ještě dokoupit a co už brát nemusí. Nebo si tam děláme seznamy, co zabalit s sebou 🙂 V kalendáři mě nenapadlo sdílet události, děkuji za tip 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 30.11.2017 at 13:14

   Petro, to mě na nákupy Gyd lámal s aplikací BRING, až jsem si ji nainstalovala, ale vůbec mi to hledění na displej tlfonu nevyhovuje. Jak píšu v článku, já na ty aplikačky moc nejsem. Děti pak vnímají ty naše oči zabořený furt v telefonech a nedokážou vyhodnotit, jestli je to užitečný.. Děkuju za komentář. Hezkej advent přeju!

 • Odpovědět Jana 1.12.2017 at 20:19

  Dobře žes ho napsala! Škoda, že až teď:) Při black fridays jsem to roztočila, i když potřebnými, leč dlouho odkládanými nákupy.

  • Odpovědět TAMARKI 11.12.2017 at 8:23

   Jéjda, Jani, no tak to víš, termíny mi furt prokluzují mezi prsty.. 🙂

  Komentujte článek