Akce

Jedu na největší evropský veletrh výtvarného umění do Německa

27.2.2017

Po dvojité mateřské se začínám zase vzpamatovávat a vydávat se za kulturou . Naplánovala jsem si výlet na největší mezinárodní výstavu výtvarného umění do Kolína nad Rýnem. Letenky za hubičku, hotel u výstaviště za hubičky půl, takže uměleckým zážitkům vstříc!

Při neúspěšném hledání veletrhu uměleckých potřeb jsem narazila na ART COLOGNE. Jde o nejvýznamnější veletrh výtvarného umění, který se už po 51. bude konat tradičně na výstavišti v Kolíně nad Rýnem. Pod jednou střechou tak v termínu od 26. do 29.dubna můžete shlédnout díla dvou tisícovek umělců z celého světa. Ty budou prezentovány dvěma stovkami zvučných galerií napříč kontinenty. Těšit se můžete na klasické moderní umění, přes poválečnou tvorbu až po  moderní umění dnešní.

Koelnmesse, Eingang Nord

Foto: Koelnmesse, Eingang Nord

Koelnmesse, Eingang Süd

Foto: Koelnmesse, Eingang Süd

Stand: Blain Southern, Halle 11.2

Foto: Koelnmesse: Stand Blain Southern, Halle 11.2

Levné letenky do Kolína nad Rýnem

Ještě, že jsem výlet začala plánovat zavčasu. Na Eurowings stále ještě můžete ulovit zpáteční letenky za 1800 kaček. Na rozdíl od vlaku, který z Prahy do Kolína a zpět stojí tři tisíce a skoro 21 hodin cestování, budeme za sranda cenu v Kolíně za hodinku a půl.  No a co se týče dopravy do Prahy z té naší Hané, s takovým předstihem se tam v pohodlí Leo Expressu dostanu za pár desetikorun. Aleluja tomuto soukromému vlakovému dopravci!

Levné ubytko bez kompromisu

S hledáním ubytování pro náš letní výlet do Amsterdamu jsem narazila na síť hotelů IBIS. Ti nabízejí i levnější verzi budget hotelů s co do velikosti skromnějšími pokojíčky se sprchovým koutem a umyvadlem na pokoji. Tyto IBIS budget hotely jsou ale většinou novějšího data a v moderním duchu. Navíc mají 24/7 bar a snídani za dvě stovky. Registrací v jejich věrnostním programu (zabralo mi to asi 2 minuty) jsem dostala ještě slevu a dostanu vždycky lepší nabídku, než host neregistrovaný. Za objednávku hotelu nic neplatím a za storno taky ne. Jejich hotel jsem našla i v Kolíně přímo u výstaviště. Dvoulůžkáč na noc vyšel na krásných 48 éček, takže noc na osobu vyjde na 650 kaček. To jako fakt. A že nejde o nějakou zapadlou díru se můžete přesvědčit tady. Stejně vypadající hotely za tyhle fajn ceny mají minimálně po celé Evropě. Kdyby mi někdo dal tenhle tip před hledáním ubytka za snesitelnou cenu v centru Amstru, ušetřila bych si hodiny u počítače. Zapomeňte totiž, že na sezónu v evropské metropoli seženete něco na Airbnb za rozumný peníz blíž, než půl hodiny autem od centra.

Vstupenky na ART COLOGNE

Na místě zaplatíte za celodenní lístek 25 Euro, po 16.hodině 20. Pokud si ho ale koupíte online v předprodeji, bude vás stát jen 21 Euro na celý cen a navíc máte dopravu hromadnými prostředky na výstaviště a z něj zdarma, protože vytištěný tiket v nich platí za jízdenku. Podrobnosti ale naštudujte tady. Pokud jste studenti, důchodci nebo školáci, máte to jen za Euro 17.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Stand: nächst St. Stephan, Halle 11.2

Foto: Koelnmesse / Stand nächst St. Stephan, Halle 11.2

Stand: Vervoordt, Halle11.1

Foto: Koelnmesse / Stand: Vervoordt, Halle11.1

Stand: Vervoordt, Halle 11.1

Foto: Koelnmesse / Stand: Vervoordt, Halle 11.1

Köln je krásné město

Bude to takový výlet „na skok“, ale máme na něj jen prodloužený víkend. Jeden den na prohlídku města třeba formou plavby, večer posedět, případně probádat tamní noční život, druhý den veletrh.

Der Kölner Dom

Der Kölner Dom

Kranhäuser am Rhein, Abendstimmung

Kranhäuser am Rhein, Abendstimmung

Strašně se těším. Držte palce, ať nám vyjde počasí. Nechám si vyčistit foťák a reportáž z výletu vám potom naservíruju ještě „za horka“.

Tak co, navnadila jsem vás trošku? Potkám se tam s někým z vás? Klidně se mi ozvěte, pokud ano. Můžeme dát kávu a na okamžik se společně stát kritiky moderního umění. Těším se na jaro. Venku ho už začínám cítit ve vzduchu …

Může se vám také líbit

10 komentářů

 • Odpovědět Lucie 27.2.2017 at 12:41

  Tiše závidím.. s blížícím se porodem mi to nevyjde, ale nalákalo mne to tedy pořádně 🙂 Přeji, ať si to parádně užiješ Marki a potkáte v Kolíně jaro. A čekám pak velkou reportáž na blogu. Lu

  • Odpovědět TAMARKI 27.2.2017 at 16:31

   Luci, ano, Tobě se to vlastně s tím porodem krátí. Neboj, není všem dnům konec, jak se trochu otřepeš, vyrazíš zas. Já to tam omrknu a další roky třeba spojíme síly. Co se reportáže týče, snad nebude problém s publikací fotoúlovků. V tom „vysokým umění“ už nadělají hrozný štráchy s autorskýma právama i reprodukcí (fotek). Moc bych si přála vám ten zážitek aspoň částečně zprostředkovat. Děkuju. pa

 • Odpovědět Deer-Meadow 27.2.2017 at 14:50

  Krásně si to užij ♥

  • Odpovědět TAMARKI 27.2.2017 at 16:33

   Díky moc, snad do toho neskočí něco nečekaného. To by byl průšvih. 🙂

 • Odpovědět Lucie 1.3.2017 at 0:00

  Já mám s IBIS špatné zkušenosti, naopak jsem od nich přešla k Airbnb. V pokoji bylo všechno slyšet z vedlejších pokojů, na snídani bylo tolik lidí, že jsme šli radši do kavárny, jindy bylo zase všechno vyjedený, kafe rozpustný nepitelný z cisterny, jo a když jsme byli ve Vídni, tak k nám v 6 hodin ráno vrazila uklízečka, že tam jde uklízet. My ještě spali. Atd. Prostě jsme z toho neměli ZÁŽITEK, jaký míváme jinde. Přeju, ať vy to máte lepší a výstavu závidím!

  • Odpovědět TAMARKI 1.3.2017 at 9:19

   Luci, tak to jste měli fakt smůlu. My budeme v Ibisu jak v Kolíně, tak v Amterdamu, takže ze dvou zkušeností se snad už bude moct udělat nějakej závěr. Dám pak echo, jak jsme byli spokojení. Já ale nečekám od hotelu, který stojí třetinu oproti ostatním, luxus. Je tam čisto, je to v centru a nonstop bar. Uvidíme, my se nedáme. 🙂

 • Odpovědět Ivča 2.3.2017 at 7:00

  Ibis není špatný, ale v Německu využíváme rádi BB Hotels – http://www.hotelbb.de/. Především tedy v Kielu, kde je největší Evropský blešák a dá se odtamtud lodí na sever -třeba do Osla za kulturou a výstavami :-). Tak třeba příště a hezky si to v Kolíně užijte, budu se moc těšit na fotky!

  • Odpovědět TAMARKI 6.3.2017 at 10:08

   Ivčo, zjistila jsem, že BB hotely jsou tedy podstatně dražší, než IBIS, takže cenově srovnatelné s většinou hotelů. Děkuju za tip na výlet, blešáky jsou moje srdeční záležitost.

 • Odpovědět Iva Baltaretu 6.3.2017 at 11:35

  Marki, moc si to tam užijte. Mrzí mě, že nemůžu jet taky. 🙂 Příští rok určitě. Iva

  • Odpovědět TAMARKI 7.3.2017 at 12:22

   Píšu si, Ivuško. A mám tady pár tisícovek svědků. ?

  Komentujte článek