Doplňky & dekorace Inspirace

Nastartujte se nenáročnou masáží chodidel

6.3.2016

Dnes mám pro vás tip na DIY masážní bedýnku, se kterou si můžete dopřávat každý den blahodárnou oblázkovou masáž chodidel. A k čemu je vlastně dobrá?

Mám pocit, že se poslední dobou po zdravotní stránce zanedbávám. Přitom k tomu, abych se starala o svou rodinu a blízké, tvořila a byla spokojená potřebuju, aby moje tělesná schránka byla v kondici. Mám kamarádku, která se zabývá čínskou medicínou, akupresurou, aromaterapií a jinými (Miruš, zdravím). Protože mě dlouhodobě trápí nejen problém s krční páteří, doporučila mi masáž chodidel.

Ke každodenní masáži chodidel nepotřebujete bezpodmínečně cizí pár rukou. Postačí jen dřevěná  bedýnka, do které se vám pohodlně vlezou celé plosky nohou a oblázky. Já si bedýnku shodou okolností na podzim přivezla z workshopu prvního ročníku Meat Design festivalu, o kterém jsem vám už psala.

Nasypala jsem do ní oblázky, asi 5 cm na výšku.

Velikost oblázků je individuální. Obecně se doporučuje 60% podílu kamínků o průměru 10 mm, 20% o průměru 30 mm a zbylých 20% mezi uvedenými velikostmi.  Každému vyhovuje něco jiného, musíte odzkoušet, co je vám příjemné.  Oblázků v bedýnce by nemělo být málo. Je totiž nutné, aby se noha při stálém přešlapování mírně zabořila a kamínky tak masírovaly klenbu a vnější hřbet nohy, kde je spousta bodů příznivě působících na pohybový aparát.

Šlapání po kamíncích má ale celou řadu dalších výhod:

 1.  zlepšuje činnost látkové výměny, v důsledku čehož člověk častěji vyměšuje a tělo se tak zbavuje toxinů a odpadních látek
 2. podporuje žlučník, který přestává blokovat velké klouby – tím se zlepšuje činnost pohybového aparátu
 3. povbuzené ledviny neukládají odpad do kloubů
 4. lepší činností jater se zlepší zrak
 5. obnovuje se činnost pohlavní sféry – zvyšuje se sexuální apetit
 6. promasírováním polštářků palců a prstů, kde jsou reflexní zóny hlavy a mozku se zlepšuje paměť a povzbuzuje myšlení

Takto bych mohla pokračovat dál. A přitom tohle šlapání po kamíncích každé ráno třeba u čištění zubů je nenáročné. Na co je potřeba upozornit:

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

 • šlapeme pouze, je-li nám to příjemné
 • při nezvládnuté bolesti opustíme bedýnku
 • čas setrvání v bedýnce má svůj vývoj

První den stačí půlminutová masáž. Každý den přidáváme další půlminutu. Takto pokračujeme až do 10 min masáže. Pokud s přidáváním času pocítíte sebemenší nevolnost, bedýnku opusťte a při další masáži se vraťte k času z předešlého dne.

Reflexologie je dnes uznávanou metodou zlepšování tělesných funkcí. A protože je tato její forma tak nenáročná – což já celkem oceňuju – bylo by škoda ji nevyzkoušet.

A co vy? Pustíte se do příjemného každodenního šlapání po kamíncích s námi?

oblazky-v-bedynce-4

oblazky-v-bedynce-3

oblazky-v-bedynce-2

 

Může se vám také líbit

8 komentářů

 • Odpovědět Tereza 6.3.2016 at 21:07

  No tak to je super napad!! Urcite vyzkousim:-) Dekuju a zdravim od more!! Tereza

  • Odpovědět TAMARKI 6.3.2016 at 21:23

   Terko, u moře můžete přeci šlapat i bez bedýnky 😉 Ale je pravda, že v koupelně při čištění zubů je to tak nějak po ruce … Přeju pevné zdraví!

 • Odpovědět Saša 6.3.2016 at 22:56

  Super nápad určite budem aplikovať u nás doma:)

 • Odpovědět Marcela- Nordic Passion 8.3.2016 at 8:37

  Tak to vypada snaadno a zabavne, o ucincich nepochybuji. M.

 • Odpovědět Andrea 16.3.2016 at 22:52

  Marky,kaminky sis nechala nekde namichat nebo poctive sbirala na prochazkach?

  • Odpovědět TAMARKI 17.3.2016 at 9:30

   Andrejko, my máme kamínkama vysypanou izolaci kolem domu. Do bedýnky potřebuješ jen trochu, takže Ti stačí malý pytlík. Ten seženeš ve větším květinářství – zahradnictví. Já dokonce na kameny narazila i ve Zverimexu (akvaristická potřeba). Ale nejjistější jsou stavebniny ( u nás v Km v Tradixu na Bílanské). Tam si za pár Kaček určitě vybereš 🙂

  Komentujte článek