Děti Nábytek

Šetřeme chytře místem v pokoji malých kreslířů

16.1.2016

Tabule na kreslení křídami je skoro povinná výbava dětského pokoje. I když pokojíček našich dětí zřejmě zvyšuje průměrnou velikost všech dětských pokojů, i tak se snažím jim ho nezaskládat a nechat jim co nejvíce prostoru pro pohyb. Z tohoto důvodu jsem nákup stojací tabule zavrhla a rozhodla se ji zakomponovat jinak.

Když už jsem byla v té rozsáhlé renovaci všech dveří a futer v domě, rozhodla jsem se, že tabuli udělám ze vstupních dveří do pokoje. A to z obou stran.

Po vybroušení a očištění dveří jsem je natřela v několika vrstvách tabulovou barvou. Pro rovnoměrnost nátěru jsem na to použila pěnový váleček namísto štětce.

Je jasné, že pokud vaše dveře ještě voní truhlářskou dílnou, nebudete si na ně paplat tabulovou barvu. Můžete jí natřít třeba část stěny nebo na nějakou „plonkovní“ plochu nalepit samolepící tabulovou fólii.

Děti si malují a moc jim to při tom sluší. Jenže to není jediné využití, které jsme pro „tabulové dveře“ našli. Už hodnou chvíli se chystám v pravidelných intervalech zachycovat děti, jak rostou. A to pokud možno na stejném místě.  No ale znáte to, pak máte spoustu fotek, v jejichž časové ose se nikdo nevyzná. Tak mě napadlo zakomponovat datum přímo do fotky. Ta naše tabule je k tomu přímo předurčená.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Maminky vědí, že měsíc je doba tak akorát, na něco pravidelného. Častější intervaly nemají smysl, znám se. Než se otočím, je týden v čudu a mám diář začmáranej „visícími“ úkoly. Takže každej měsíc. A pokaždé při focení připíšu na tabuli něco aktuálního a pokud možno aspoň trochu vtipnýho.  A až se mi sejde pěkná sbírka, udělám z nich dětem album.

Do té doby budu ale nejspíš já na fotkách šedivá. Neumíte si představit, jaké úsilí mě stojí, přimět děti k činnosti, kterou právě teď potřebuju nafotit. A když už je přesvědčím, dostat je oba do hledáčku je na Lexaurin. Ale to propocené třičko za to stojí.

Mrkejte, máme za sebou první focení.

tabulove-dvere-1

tabulove-dvere-2

tabulove-dvere-3

tabulove-dvere-4

tabulove-dvere-5

tabulove-dvere-oprava-2

tabulove-dvere-7

tabulove-dvere-8

Může se vám také líbit

4 komentáře

 • Odpovědět Deer-Meadow 2.3.2016 at 16:31

  Krásný nápad. Uvažujeme, že v novém bytě uděláme Richardovi tabuli mezi kuchyní a obývákem. 🙂

  • Odpovědět Markéta Filgasová 4.3.2016 at 9:16

   Zjistila jsem, že čím menší tabule je, tím menší zájem děti jeví. Ty potřebují s křídou pořádný rozmach. Ať se dílo podaří, Moniko. 🙂

 • Odpovědět Maickosti 29.7.2017 at 13:27

  Dobry den, rada bych se zeptala, kterou presne barvu jste pouzila, byl to Balakryl? (ten odkaz mi nabidl vice moznosti., tak nevim…) Myslite, ze je potreba dvere opalit az na drevo, nebo by stacilo stary nater jen trochu zdrsnit? Jakou mate zkusenost s neporadkem pod dvermi od krid? Napad se mi moc libi, ale v pokojicku bude koberec a bojim se prachovych castecek z kridy. Nebo dat dolu nejakou ‚policku‘, kam to bude padat? A posledni dotaz – mate zkusenost i s tabulovou barvou na steny? Rada bych mela kousek tabule v kuchyni, ale mame vsude nove fajnovky, bojim se, ze ten pisek tam bude delat neplechu. A uplne do hladka to asi nejsem schopna vybrousit. Moc diky za odpoved a hezky den preju :-)! Maja

  • Odpovědět TAMARKI 31.7.2017 at 9:48

   Majo, na ty dveře už nevím, co to bylo za značku, ale obyč tabulovka. Opalovat není vůbec potřeba. Jen musíte trochu obrousit povrch (zdrsnit, odmastit) a pak dát základovku. Pak tu tabulovou. Pokud chcete natírat stěnu tabulovkou, na fajnovou omítku bych to nedávala. Budete to mít kamínkaté a hrbaté, takže kreslení či psaní na ni nebude pěkné. Tam bych doporučila do hladka vystěrkovat, bohužel. Hezký den.

  Komentujte článek