Doplňky & dekorace

Vánoční vyšívaná porcelánová girlanda

1.12.2015

Taky máte pocit, že ten čas před Vánoci vždycky letí jako šílený? A já mám tolik plánů, úkolů a práce. Slíbila jsem si, že letos jednak zrealizuju všechny namyšlené vánoční dekorace, adventní kalendáře a svícny. Tak uvidíme, kolik toho budu stíhat a kolik si nechám v šuplíku na rok příští, protože toto téma je časově dost omezeno a má svůj deadline, že. Ze šuplíku z minulých Vánoc vám chci ukázat porcelánovou girlandu s vlněným vyšíváním.

On to teda není úplně porcelán, ale porcelánová hmota (jak uvádí prodejce), protože v ZUŠ, kam chodím na večerní kurzy pro dospělé, není pec na vysoký výpal, což porcelán vyžaduje. Ale dobře by girlanda vypadala i z keramiky, samoschnoucí hmoty nebo z papíru.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Do porcelánových kroužků jsem v různém seskupení dělala dírky. Po výpalu glazovala na bílo (jak jinak), a po konečném výpalu vyšívala. Jak já dlouho nevyšívala! Vyloženě jsem si u toho zaodpočívala.

Ano, ano, ne každý máme doma ve sklepě pec na výpal keramiky. A pokud nemáte to štěstí jako já a nemáte možnost navštěvovat výtvarné kurzy pro dospělé, kde disponují touto technologií, tak doporučuju zapátrat v okolí po místech, kde nabízejí nárazové workshopy, kurzy. Ve Zlíně jsem postřehla místo, kde je možné si během příjemného posezení u kávy něco hezkého vytvořit. Jmenují se Moje dílna a já bych se tam tak ráda brzy podívala na živo!

Tak snad vás moje minimalistická girlanda navnadí vyrobit si taky nějakou vlastní vánoční výzdobu a přeju vám, aby ten předvánoční čas nebyl plný shonu a nutných úkolů. Naopak, aby jste věci se svátky spojenými dělali s radostí a v poklidu. Já si to pro letošek tak nějak dala za úkol  😀

 

 

 

 

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek