Doplňky & dekorace Inspirace

Stáhněte si šablonu velikonočního zajíce a skládejte

17.3.2016

Kam se jen na internetu vrtnu, všude velikonoční výzdoba. Jsem pozadu. Ještě jsem nesmyla z oken nastříkaný sníh ze spreje a všem ostaním už kvetou na stole cibuloviny a visí kraslice. Ještě, že mi už rok ležela doma vytisklá šablona na skládaného 3D velikonočního zajíce. Tím bych svou letošní velikonoční přípravu odstartovala.

Je tomu už celkem dlouho, co jsem narazila na blog Anastasie Baron žijící v Německu. Ta se věnuje hlavně výrobě papírových 3D zvířecích trofejí. Mně se ty její zvířecí hlavy trčící ze zdi líbí moc. Jestli máte dostatek času a chtěli byste si – kromě zmíněného zajíce – nějakou zvířecí hlavu poskládat, pak mrkněte do jejího obchůdku. Tam je možné si modely objednat.

Anastasie dávala čas od času nějakou šablonu k dispozici ke stažení zdarma. Minulý rok to byl právě velikonoční zajíc, kterého jsem si loni vytiskla a letos konečně poskládala. Chce to zase trochu trpělivosti a přesnosti. Zajíc ale vypadá na stole bezvadně. Není to navíc žádný prcek, takže jestli máte kuráž se do něj taky pustit, šablonu si můžete stáhnout v tomto jejím článku. Pokud německy neumíte, klikněte na černé kolečko „Hier für die Vorlage klicken“ a soubor uložte. Jednoduchý návod, který je shrnutý do pěti bodů, jsem vám přeložila. Na vytisknutí šablony budete potřebovat 7 stránek papíru vyšší gramáže. Já použila voskovaný 220 gramový. Zajíc pak pěkně drží, neprohýbá se a ohyby nejsou vrásčité.

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-1

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-4

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-2

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-3

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-7

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-6

sablona-zdarma-origami-velikonocni-vyzdoba-zajic-5

Slibovaný překlad návodu (je součástí vytištěného archu):

1. Vystřihněte jednotlivé díly podél nepřerušovaných čar.

2. Pomocí pravítka a tupé strany jídelního nože přejeďte všechny přerušované linie, aby následné ohyby byli přesné a rovné.

3. Ohyby s kratšími přerušovanými čárkami jsou směrem dovnitř, s delšími pak ohýbáte směrem ven.

4. Přilepte na záložky tolik vždy tolik lepek (malé papírové nálepky), kolik je naznačeno.  Při lepení nálepek dodržujte odstup 2 mm od hrany, aby nálepky nebyly zvenčí vidět.

5. Záložky přilepujte při přesném dodržování pořadí. Začněte se záložkou č. 1 (START) a přilepte ji přitisknutím na příslušné místo taktéž s číslem 1 na díl A. Při lepení stále kontrolujte model zvenčí.

LEGENDA

(znak viz návod) – počet lepek na záložku

(znak viz návod) – přesahující lepku ustříhnout

(znak viz návod) – po přilepení záložky na ni jídelním nožem zevnitř přitlačit

(znak viz návod) – příslušné číslo 10 se nalézá na dílu B

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

(znak viz návod) – pokračovat dílem 86 na dílu M

 

Za mě bych jen dodala, že já jsem namísto lepek použila lepidlo Herkules. Nanesením vždy tenoučké vrstvy a přitlačením záložky hned držely. Hrany tak nejsou nevzhledně odchlíplé. S lepidlem ale musíte pracovat opatrně a udržovat si čisté ruce, aby jste si model zvenčí nezapatlali.

Tak dost bylo instrukcí, pusťte se do toho. Je to práce odpočinková. Já poskládala zajíce při poslechu jednoho delšího filmu. Tak příjemnou zábavu!

Může se vám také líbit

16 komentářů

 • Odpovědět Marcela- Nordic Passion 17.3.2016 at 12:55

  Zajic nadherny, vysledek dokonaly, ale nic pro me, repsektive me ruce:-(, takova sikula nejsem. M.

 • Odpovědět MyHomeStyle 17.3.2016 at 15:12

  Ty jsi neskutecna. Neskutecne sikovna. To bych v zivote neslozila s moji netrpelivosti. Jen vidim ten planek a je mi zle. Klobouček:))

 • Odpovědět Lucie 17.3.2016 at 15:25

  Zajíc je úžasný! Jen si to skládání radši ani nechci představovat, ten plánek je šílený 🙂 Jste šikulka. L.

  • Odpovědět TAMARKI 18.3.2016 at 13:18

   Holky, jednak teda děkuju, ale chvála náleží autorce zajíce. Šablona možná vypadá strašidelně, ale je to opravdu jednoduché. Jen přilepujete číslo na číslo.

 • Odpovědět magda malovaná 18.3.2016 at 10:38

  Nejhezčí velikonoční dekorace, kraslice mi nic neříkají. Hned jdu tisknout a večer si to polepím:). Díky za odkaz na krásný web. Magda

 • Odpovědět Monika 18.3.2016 at 11:12

  Vypadá to báječně. Já jdu do toho!!

 • Odpovědět Renata 18.3.2016 at 12:27

  Krása, krása… Konečně něco, z čeho se samou sladkostí a oblostí a prostě tou velikonoční ‚roztomilostí‘ nerozpliznu… už si beru nákupní seznam a připisuji: 10x vosk.papír 220g… a dnes večer jdu na to! Tisíceré díky!!!

  • Odpovědět TAMARKI 18.3.2016 at 13:23

   Taky se nad ním rozplývám 🙂 Nakupte, lepte. Ať slouží!

 • Odpovědět Silvie 19.3.2016 at 10:39

  Moc Vám děkuji za odkaz, včera jsem si vytiskla a večer při poslechu rádia lepila a skládala, zabralo to tak 4 hodinky práce, ale stojí to za to! Myslím že u nás to nebude jen velikonoční dekorace, ale celoroční. Je fakt nádherný.
  Následuj bílého králíka…………. 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 21.3.2016 at 17:33

   Teda to jsem moc ráda, Silvie, že se Vám povedl. Naživo je opravdu ještě krásnější, než na fotkách. Jeho strořitelka nezapomněla na žádnou oblinku, kterou opravdový zajíc má mít. Tak to je super. Do Vánoc seženu i Betlém a budeme skládat zas. 🙂 Následuj bílého králíka! (to se mi moc líbí).

 • Odpovědět Iva 22.3.2016 at 20:32

  Markét, ten je skvostný. Snad se do něj taky pustím, náš malej se z něj zblázní, je králíkama/zajícema posedlej. Měj se krásně, iva 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 22.3.2016 at 21:28

   Udělej mu radost, Ivuš. Za toho bude v pokojíčku určitě rád i po Velikonocích 🙂

 • Odpovědět Hanka K. 26.3.2016 at 21:20

  Tak jsem taky poskládala a je parádní, myslím že u nás taky vydrží i po Velikonocích 🙂 díky za tip 😉 Tady je můj vžsledek:
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/03/vesele-velikonoce.html

  • Odpovědět TAMARKI 30.3.2016 at 8:39

   Hanko, to jsem ráda, že se povedl a jste spokojená. U nás taky po Velikonocích poputuje do dětského pokoje.

  Komentujte článek