Děti Nábytek

Závěsy do dětského pokoje za hubičku

12.1.2017

Závěsy v dětském pokoji jsou u nás doma celkem stará záležitost. Možná jste zahlédli už někde na fotkách v článcích o rekonstrukci království našich dětí. To je jediné místo v našem domě, kde na oknech závěsy visí.

Ještě když děti (k radosti maminky) spávaly po obědě, bylo potřeba jim v místnosti zatemnit. Nejprve jsem hledala nějakou pěknou tmavou metráž s veselým vzorem. Po neúspěšném hledání jsem se rozhodla koupit bavlněné bílé plátno a potisknout ho nějakým linorytem do opakujícího se vzoru. Jenže to by pak závěsy nebyly dost tmavé na zatemňovací funkci. Přešla jsem do fáze bádání o obarvení látky.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Ten nápad jsem pak ale odložila. Potřeba skoro devíti běžných metrů (140 cm šíře) na ty naše dvě megaokna se mi v té chvíli jevila jako velký výdaj na DIY závěsy do pokojíčku.  Neuspěchat to byl dobrý nápad. Pár dní nato jsem totiž v sekáči ulovila krásné H&M povlečení s hvězdičkama. Na dvě lůžka, za hubičku. Doma jsem je po švu vypárala, pozahýbala okraje a vida, závěsy jak lusk.

Některé fotky jsou staršího data. Zdálo se mi, že mají děti příliš černé v pokojíčku, takže jsem zrušila tmavě šedé týpíčko. Ovšem tu DIY autodráhu bych černá-nečerná odnést nemohla. Samík by ji určitě bránil tělem.

diy-zatemnovaci-zavesy-hvezdickove-detsky-pokoj-inspirace-tamarki-1

diy-zatemnovaci-zavesy-hvezdickove-detsky-pokoj-inspirace-tamarki-2

diy-zatemnovaci-zavesy-hvezdickove-detsky-pokoj-inspirace-tamarki-3

diy-zatemnovaci-zavesy-hvezdickove-detsky-pokoj-inspirace-tamarki-5

Někdy se prostě v sekáči podaří. Konec hlášení.

 

Může se vám také líbit

14 komentářů

 • Odpovědět Martina Puchingerová 12.1.2017 at 19:17

  PAráda, vypadají moc hezky. Já v sekáči nakupuji len, a že ho tam kolikrát mají. Nevím, jakou barvu dřív koupit. Mějte se prima. Martina

  • Odpovědět TAMARKI 13.1.2017 at 12:10

   Len? Tak na ten jsem zatím neměla štěstí já, Marti. A co Vám z toho vzniklo?

 • Odpovědět Ilona Řezaninová 12.1.2017 at 20:08

  Tak tomu se říká bezva kup!Přesně takové ( pokud jsou tedy tmavě modré )jsem si představovala Šimovi do pokojicku:-)Jenže jsem neměla v sekáči zrovna štěstí a tak se cekalo skoro rok.Až jsem jednoho dne narazila na netu na stranky, kde měli v metrazi tedy úplně jiné, ale zaujali nás všechny na první pohled, byly totiž s veselými autu;-)Ale u Vás mě moc zaujala ta netuctova autodráha! Předpokládám vlastní výroba?Pokud se jí budete chtít zbavit,hlásím se;-)

  • Odpovědět TAMARKI 13.1.2017 at 12:08

   Ilono, ano, autodráha je vlastní tvorba a návod na ni najdete ve starších článcích. Zkuste v kategorii Děti nebo štítek Dětská hra. Hezký den.

 • Odpovědět Tereza 13.1.2017 at 7:56

  Já chci taky chodit spát po Ó do takového pokojíčku. A budu chodit dobrovolně :). Asi jsem marná, ale ještě se mi nepodařilo v žádném sekáči najít pěknou látku :(. Budu se muset na tuhle část trhu zaměřit víc. Páč teď jsem týden slaměná vdova a to je super příležitost na tvoření, juchůůůů.

  • Odpovědět TAMARKI 13.1.2017 at 12:02

   Terko, že? Já bych teda poobědový šlofíček zvládla kdekoliv, i na nemocniční chodbě. K těm látkàm, jsou sekáče, které jsou fakt ekl a nic pekneho tam není. V tzv. hrabánách bych se ani neodvážila. Máme tu jeden dražší sekáč a tam jsou skvosty. Za ten set povlečení chtěli 120 Kč, ale na dvě okna? Někdy je dobrý vědět, kdy vybalují nový zboží. Tak, Terezko, tvoř a nezapomeň si u toho odpočívat. 🙂 Jo a pak dát vědět, co se povedlo.

 • Odpovědět Blanka 13.1.2017 at 11:18

  musím uznať, že to bol perfektný sekáčový úlovok 🙂 a detská vyzerá báječne no a tú autodráhu asi obkukám pre nášho drobca, keď bude väčší 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 13.1.2017 at 11:54

   Blani, výrobu autodráhy jsem na blogu taky popisovala. Určitě zkus. Není to těžké a řekla bych, že je to asi nejlepší dárek, který kdy Samík dostal. Bude mu šest let a furt je to nejpoužívanější hračka. Jestli máš chlapečka, není co řešit 😉

 • Odpovědět Iva Baltaretu 13.1.2017 at 11:34

  Marki, vy tam máte nějaký kouzelný sekáče, jinak si to nedokážu vysvětlit. Možná si to myšlenkama přitahuješ k sobě – taky to zkusím 🙂 Je pravda, že se mi to kdysi dávno podařilo. A když koukám na Tvoje štěstí, začínám tomu věřit. 🙂 Závěsy jsou nádherné, Iva 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 13.1.2017 at 11:50

   Ivuš, máme tady jeden, do toho se zvládnu dostat tak jednou za půl roku. A jinak v centru je jeden „vše za 29“ a tam vyběhnu jen, když jdu kolem. A to taky není úplně často. Ale mám asi štěstí, nebo vidím ve věcech to, co jiní ne. Děkuju moc.

 • Odpovědět Veronika Buryánová 15.1.2017 at 19:04

  Nádhera, nejen ty závěsy, ale celý váš blog, který už nějaký měsíc s radostí sleduju!!!

  • Odpovědět TAMARKI 15.1.2017 at 20:04

   Z těch všech milých slov tady začínám být tak trochu na obláčku. Děkuju.

 • Odpovědět Michaela 1.2.2017 at 9:19

  Také jsem jednou udělala závěsy z povlečení, vlastně docela často koukám na staré povlečení, a přešívám. A naopak – z dlouhých Ikea závěsů mi ještě zbylo na povlaky na polštářky. Dětské závěsy jsme zatím nahradili roletami ale časem budu závěsy také řešit, ty Vaše jsou super!

 • Komentujte článek