Akce Inspirace

Výjimečné místo k odpočinku

29.8.2018

Času bez dětí je poskrovnu. Partnerskému vztahu občas velmi prospěje krátkodobý odfrk od všednosti. Naši se zahlásili o děti na dva dny i s nocí v posledním prázdninovém týdnu. Takové nápady kvitujeme s povděkem. Obvykle ale dny bez dětí pojímáme jako vítané prodloužení pracovního dne a doháníme resty. No tentokrát jsem si naplánovala únos partnera za hranice všedních dní. Do penzionu Zikmundov.

Štěstěna to byla veliká, že jsem pouze s třídenním předstihem ulovila poslední volný pokoj na pondělní noc. Zdendovi jsem do sdíleného Google kalendáře zapsala únos a do příjezdu na místo ze sebe nenechala vytáhnout ani slůvko.

Velký duševní oraz jsem nečekala vzhledem ke krátké době pobytu. Omyl. Už když se jen blížíte lesem a lukami k areálu Zikmundova, větříte, že je to bude neobyčejný zážitek. Zemědělská usedlost přebudovaná do atraktivního moderního stylu, a přesto zapadajícího do svého okolí. Přírodní materiály, spousta světla uvnitř, moderní technologie a hlavně klid. Výhledy na louky s pasoucím se skotem a ovcemi, gaučing na terasovitém pozemku a whirlpool zabalený do vzhledu kádě je možné okupovat ve dne, v noci, nad ránem – kdy se vám zlíbí.

Zapomeňte na recepční pultík jasně vymezující, kdo tady tomu šéfuje a kdo přijel na návštěvu. U kuchyňského středového pultu, který je prodloužením útulné jídelny s božským výhledem, vás přátelsky přivítají lidé, kteří právě připravují večeři pro všechny ubytované. Celé to kouzlení, bublání v hrnci a kuchařský valčík můžete pozorovat od svého stolu a připadáte si jako doma. Tříchodová večeře je součástí ubytování, stejně jako neskutečná snídaně výhradně z „veselých zdrojů“ (lokálních zvířat a rostlin).

Přijeli jsme v podvečer, dali jsme se Zdendou krátký běžecký okruh na hrad Buchlov  lesním krpálem lesní pěšinou. Návrat, sprcha, véča, výborné víno, venkovní privátní koupačka s výhledem na louky lesy, pozorování Měsíce a Marsu dalekohledem skrz prosklenou stěnu ze „Vzduchoplaveckého pokoje“ a hlavně klid, klid, klid. A to i přesto, že společné prostory jsou komunitní. Všude, kam se vrtnete (i venku u kádě) si užíváte dokonalé audio, v koupelně lokální bio kosmetiku a na talíři kuchařskou symfonii.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Když jsem pobyt objednávala, načetla jsem si všechen vzletný text ze stránek Zikmundova o slibovaném zenovém klidu, prožitku a svobodném programu pobytu. Jasně. Šak počkejte, my vám to zrecenzujem. A víte co? Bylo to přesně takové. Vrátíme se tam. V zimě. Dobré víno u rozpáleného krbu, horká lázeň v mrazu a zimní krajina bude mít zase úplně jinou atmošku.

Děkujeme. S láskou spokojení rodiče.

Fotky z našeho krátkého pobytu najdete na mém Instagramovém profilu ve stories galerce. A teď hurá do práce, křeslo CHILLO od příštího týdne v nových osmi barevných provedeních.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek