Děti Móda

DIY kožená kabelka pro malé slečny

28.6.2016

Léto je v plném proudu. Jsme s dětma furt někde v terénu na vzduchu. Nestíhám zahrádku, přes okna už není vidět, protože na jarní mytí zatím nezbyl čas. Naše pokojové květiny letos asi budou muset paběrkovat v loňské hlíně. Běhám si kolem slibovaného autorského povlečení a snažím se nezanedbávat blog. V pondělních výtvarných kurzech taky nemám za letošek zase tolik „áček“, jak jsem se bála a jak jsem si na začátku školního roku slibovala. 

No a právě ve včerejším – pro letošní školní rok posledním – kurzu jsem si vydyndala kus krásné kůže na tvoření. Dělala jsem si kabelku, ale protože se mi nepodařilo v Kamčiným kabinetu rozjet starou VERITASku (šicí stroj), vystříhla jsem ve zbylém čase ještě kabelku Elence.

Kůže je to krásná – nebarvená, ve světle béžovém odstínu se zlatými detaily v podobě, řekněme, fleků. A aby byla dost rozverná, vymyslela jsem si pro ni střapatou, abych odvedla pozornost od toho, že na ní chybí růžová barva nebo podobizna Elzy a Anny (pro nezasvěcené se jedná o hlavní hrdinky animovaného trháku „Ledové království“).

POSTUP

Z kůže jsem vystříhla 2 obdélníky o velikosti 20×22 cm. Na jedné z kratších stran jsem zastříhla rohy do obloučků a díly k sobě po rubové straně sešila. Pak jsem je obrátila lícem ven. Z kůže jsem vystříhla ještě jeden obdélník o šířce 19×25 cm. Zhruba do dvou třetin délky jsem jej rozstříhala na proužky o tloušťce pět milimetrů. Ty jsem si nejprve narýsovala na rubovou stranu tužkou.

Tvar kabelky jsem jednoduše obkreslila na bavlněnou látku, kterou jsem vybrala na její vnitřní podšívku. Vystříhla a obě části k sobě sešila lícovou stranou. Takto sešitou podšívku jsem v horní části začistila (zahnula a oentlovala) a vložila do kabelky. Podél okraje jsem ji přišila ke kůži.

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-postup1

Horní část střapatého obdélníku jsem rubem přišila zevnitř na horní okraj kabelky tak, aby jsem tuto část mohla nechat spadnout přes přední díl kabelky. Pak jsem špičkou nůžek udělala dírky na koupené magnetové zapínání. Jeho zadní nevzhledná část se ukrývá na jedné straně pod střapatým obdélníkem. Na zadní straně kabelky jsem magnetové packy zakryla vystřiženým malým kroužkem stejné kůže, který jsem přilepila lepidlem.

Copy of diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-postup2

Teď už stačilo jen přilepit (já pouužívám universální lepidlo UHU Power, které drží jako hřebíky) na boky kabelky řemínek. Hotovo.

V noci jsem došila, dolepila. Ráno po zaschnutí šup s kabelkou Elence na ramínko a při už tak stresujícím ochodu do školky jsme cvakli pár fotek.

Abych nezapomněla, kabelka měla takový úspěch, že jsem se o ni přetahovala s Elenkou ve školkové šatně, v marné snaze jí vysvětlit, že potřebuju kabelku ještě nafotit a že bude ležet ve skříňce, až pro ně odpoledne přijedu.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Tak, my jsme na předváděčku na místních kupácích ready, co vy?

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-9

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-14

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-18

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-16

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-10

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-11

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-12

diy-detska-kozena-kabelka-pro-male-slecny-udelej-si-sam-blog-tamarki-13

 Výrobu té svojí kabelky ze stejného materiálu odsunuji na „až bude chvilka“. Chystám se na víkend do Berlína, takže bude zřejmě i reportáž. Pokud jste už do Berlína zavítali, uvítám každé doporučení.

Vy se mějte pěkně a nezapomeňte zase dorazit, protože už finišuju se svým velkým letním projektem „Závěsné houpací křeslo“. Už teď jsem z něj odvařená, protože to je vizuální zážitek nabízející pohodlí.

Může se vám také líbit

10 komentářů

 • Odpovědět Marcela- Nordic Passion 28.6.2016 at 16:24

  Krasna kabelka a sikovna maminka. A jak je to i s botkama sladene:-). Bezva pobyt. M.

 • Odpovědět Michaela Holubová 28.6.2016 at 18:35

  Teda Marki, zase krásný kousek,no a ty boty taky nemají chybu, odkud je prosím máte? Krásné léto! Míša Holubová

  • Odpovědět TAMARKI 30.6.2016 at 11:33

   Míšo, boty máme z bazárku na Riegráku. Zase bezvadnej kup, občas se podaří. Měj se hezky!

 • Odpovědět Danka 28.6.2016 at 21:07

  V Berlíně jsem byla před 7 lety a byla jsem mile překvapená. I když je to velkoměsto je tam hodně stromů, zeleně a cyklistů, kteří mají své cyklostezky a jsou respektovaní. Stihla jsem projít hlavní bulvár vedoucí od televizní věže k Brandenburské bráně. Pořád bylo na co se koukat. Kafíčko jsme si dali v obchodním domě pod věží nahoře v restauraci a bylo výborné 🙂 Snad moje postřehy trochu pomohly 😉 Kabelka je nádherná, taky se chystám na jednu pro sebe. Krásný výlet!! D.

  • Odpovědět TAMARKI 30.6.2016 at 11:30

   Danko, děkuju. V Německu jsem nějaký čas pobývala, takže o jejich lásce k cyklistice vím. Už jsme od jedné milovnice Berlína dostali spoustu tipů na jídlo a místa. Ať se kabelka podaří, přijdu se mrknout na blog. 🙂

 • Odpovědět Iva 29.6.2016 at 1:01

  Marki, je dokonalá a naprosto precizně provedená. žasnu, kolik materiálů znáš. Lepidlo si musím někam poznamenat 🙂 A ten Berlín už čeká!i

 • Odpovědět Hanka K. 29.6.2016 at 10:33

  Krásná, hned bych ji také vyzkoušela 😉

  • Odpovědět TAMARKI 30.6.2016 at 11:31

   Hanko, děkuju. Taky jsem se přistihla při lehké závisti 😉

 • Odpovědět I já mám svou DIY koženou kabelku | TAMARKI 30.8.2016 at 14:28

  […] začátku léta jsem vám psala o výrobě kožené kabelky pro tu moji tříletou myšku. Kabelka sklidila úspěch. Ze stejného materiálu, který jsem si přinesla z výtvarného kurzu […]

 • Komentujte článek