Doplňky & dekorace

DIY polštářek s přidanou hřející hodnotou

27.11.2015

Venku nám přituhuje a je potřeba při tom začínajícím vánočním běsnění občas přibrzdit, zalézt si na své oblíbené, pohodlné místečko doma a třeba se do něčeho začíst. Jestli jste ale od přírody zmrzlina jako já, hodil by se i nějaký zdroj tepla. Tak si zkuste ušít polštářek ze svetru, naplněný pšenicí, který se nechá v mikrovlnce ohřát a pak hodiny sálá příjemně vonící teplo.

Na můj polštářek stačilo 600 gramů pšenice. Taková pšenice je k sehnání v obchodech s osivem (stojí asi 6Kč kilo) anebo se vydejte na venkov za tetičkou, co chová králíky. Určitě bude ráda, že vás vidí.

Ušila jsem si delší tunel z pevnější látky, do kterého jsem pak zašila 4-krát po 150 gramech pšenice. Ať už zvolíte jakoukoliv velikost polštářku, je lepší ho vždy prošít na několik “fochů” a každý zvlášť naplnit. Zrní se pak nepřesýpá ze strany na stranu, ale zůstává stále rovnoměrně rozvrstvené.

tutel se čtyřmi fochy

pšeničná zrnka

Ušitý zrníčkový polštářek bychom měli a teď ho obléct. Letos rozhodně frčí šedavé odstíny svetrů, takže nechme být i náš polštářek trendy. Já vzala útokem jeden sekáč u nás v Kroměříži, kde oblečení má poslední možnost najít ještě svého majitele. Vše od kabátů, přes kalhoty, svetry, bundy, už  jen za 29 za kus. Našla jsem úplné poklady.  Krásné, neopotřebené svetry, ze kterých si už více jak rok plánuji našít heboučké zimní polštáře. A teď se konečně dostávají ke slovu.

Ze svetru jsem si odměřila potřebné množství a nastříhala. Švy jsem prošila na šicím stroji krátkým stehem 2krát tam a zpět, aby se příze nepárala. Pak už stačilo jen dodekorovat dřevěnými knoflíky a dílo je hotovo. (Pozor na kovové knoflíky, ty se s mikrovlnkou v lásce nemají.)

svetr je bavlněný a moc příjemný na dotek

rozvrhla jsem si ideální polohu pro střihnutí

Pšeničné polštářky používám už od dětství, kdy mi je dodávala moje mamča. Já na ně nedám dopustit, protože nic nezahřeje promrzlé končetiny lépe. Pod studenou peřinou vám taky udělá příjemné klima takřka okamžitě. A jestli vám dělá teplo dobře na různé svalové bolesti, pak jste nejlepší cílová skupina.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

S blížícími se Vánoci není hřející polštářek ani špatný tip na doplňkový dárek pro někoho blízkého. Jsem přesvědčená, že po třech minutách v mikrovlnce (600 g zrní) si ho oblíbí snad každý.

Ještě jednu technickou: Můj šestisetgramový polštářek nechávám v mikrovlnce na plný výkon (každá trouba jinak)  maximálně 3min40vteřin. Pokud byste dělali polštář s menší gramáží zrní, pak postupným přidáváním času v mikrovlnce odzkoušejte teplotu, ať se nespálí buď zrní nebo vy.

Vím, nejlepší místo na zahřátí je v náručí osoby nejbližší, ale řekněte, není krásný?

polštář je hotový, nechte se zahřát

 

diy-hrejici-polstar-ze-svetru-7

diy-hrejici-polstar-ze-svetru-9

mě pomáhá na bolesti i na bolesti zad, krku ..

diy-hrejici-polstar-ze-svetru-8

Může se vám také líbit

2 komentáře

 • Odpovědět pavla 9.2.2018 at 10:43

  Dobrý den, dnes jsem náhodou narazila na vaše stránky a s chutí se začetla do DIY nápadů, občas taky doma tak něco praktického za levný peníz vymýšlím a teď jsem došla k vašemu polštářku….:) Musím se smát, jaká je to náhoda, protože až po přečtení a prohlédnutí obrázků mě napadlo, že jsem si přesně – skoro takový, koupila na vánočním jarmarku od vás na ZŠ:) Jak je ten svět-město-malý/é.
  Polštářek hřeje a už si vaše stránky dávám do oblíbených:) Díky za vaše nápady a musím říct, že v sekáči občas narazím taky na skvostné kousky. Mějte se krásně a hodně skvělých nápadů. Pavla z KM.

  • Odpovědět TAMARKI 20.3.2018 at 9:43

   Pavlo, tak to jsou náhodičky. 🙂 Děkuju za nákup u nás na skromném stánku školního jarmarku i za návštěvu blogu. Snad si na něm najdete stále to své. Hezké jaro.

  Komentujte článek