Akce

Humpolecká 8smička otevřela

3.8.2018

Čekala jsem na to od začátku letošního roku. Galerie 8smička otevřela své brány prvním návštěvníkům v polovině dubna a já celá natěšená od tohoto data čekám na příležitost se tam vypravit.

Z části bývalého znárodněného soukenického podniku vznikl kulturní prostor, který milovníkům umění přináší kontakt s tím moderním, současným. Pravidelné výstavní cykly s komentovanými prohlídkami prokládané přednáškami, programy pro školy, rodinnými workshopy a spousta dalšího na vás čeká, pokud se vypravíte do Humpolce. A protože ten leží přímo napůl cesty mezi Prahou a Brnem  na D-jedničce, nabízí se zpříjemnit si právě tuhle trasu kulturní zastávkou.

Kromě příležitosti diskuze o výtvarném umění, architektuře a designu tahle platforma přichází taky s nabídkou zápůjčky děl ze své sbírky. To znamená, že si na nějakou dobu můžete za poplatek nechat zdobit stěny svého domova třeba nějakým krásným obrazem.

Něco o historii industriálního prostoru 8smičky si můžete přečíst tady.

Mrzelo by mě, kdybych nestihla inaugurační výstavu POCTA SUKNU: textil v kontextu umění, která zahrnuje podstatná díla textilního umění od počátku minulého století po současnost. Výstava potrvá už jen do 12.srpna. Proto jsem se operativně rozhodla vyjet už zítra, tj. v sobotu 4.8. na výstavu i s komentovanou prohlídkou.  S kým se tam potkám? 🙂

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Na podzim se chystáme s dětmi pod stan k Lipnici nad Sázavou k Národnímu památníku odposlechu a mám v plánu je vzít do 8smičky. Program na tento termín sice ještě není „venku“, ale nepochybuju, že se nám to bude líbit.

Mějte hezký víkend, ideálně u vody s pořádně vychlazeným drinkem a příjemným čtením.

P.S. Od nás z Kroměříže do Humpolce to není zase tak daleko, ale cesta hromadnými dopravními prostředky šíleně komplikovaná (jen cesta tam v délce 5 hodin – 4 přestupy). Zachránilo mě blablacar.cz, znáte? Registrujete se, dáte vyhledat trasu a pak už si jen vyberete svého ověřeného řidiče/čku na společnou jízdu. Haleluja Tobě, internete!

Může se vám také líbit

4 komentáře

 • Odpovědět D-žejn 3.8.2018 at 17:30

  Moc si to užijte! Stejně jako stanování na Lipnici, Národní památník odposlechu je skvělý. A jestli budete mít čas, stavte se i na hradě, jsou tam volné prohlídky bez průvodce. Skvělý zážitek nejen pro děti, objevovat si hradní zákoutí po své ose a podle vlastní chuti.

 • Odpovědět Klára 4.8.2018 at 16:06

  Výstava je úžasná, máte se na co těšit! Byla jsem tam včera s dcerou a jí zaujal hlavně doprovodný program v podobě hledání špulek s baterkou a herna. Skvělá je i místní kavárna ?
  Lipnici a přilehlé památníky navštěvujeme každý rok, máme nedaleko chalupu. Jsou úchvatné.

  • Odpovědět TAMARKI 7.8.2018 at 11:32

   Kláro, bylo to skvělé, předčilo to moje očekávání i díky komentované prohlídce. U té byla i samotná ředitelka a to je moc milá osůbka. Cítila jsem se v 8smičce jako doma, je tam přátelská atmosféra a je z nich cítit zájem o lidi a zápal pro věc. Chalupu v Lipnici Vám závidím, tam se moc těším. Hezké léto!

  Komentujte článek