Akce Móda Soutěže

Workshopová šicí dílna DOŠITO. Znáte?

14.9.2018

Ať už patříte do skupiny holek, co mají pouhé základy šití na stroji a nikdy jste toho moc neušily nebo do té druhé – zdatnějších švadlenek, pak vám doporučuju workshop v útulné sdílené šicí dílně v hlavním městě.

Najdete ji Na Petřinách a pod palcem to tam mají dvě milé ženy Jana a paní Evka, které jsem poznala letos na Blogerfestu.

Dílna vám nabídne  buď vybavený prostor k šití vlastního projektu,   kurzy šití nebo tématické workshopy. Ušít si s děvčaty můžete kolovou nebo skládanou sukni, spodní prádlo, psaníčko, překrásné tunikové nebo košilové šaty. Zajímavý mi přijde taky workshop „přešívací“, kdy si své veterány ze skříně přešijete na nové šik kousky. (na fotce jedna z účastnic kurzu)

Víkend 29. a 30. září je věnovaný právě Košilovým šatům a to já si nenechám ujít. Moc se těším. Potkám se tam s vámi?

Jmenovaný víkend uskutečním výpravu do Prahy ze dvou důvodů. Jednak si chci v milém kolektivu a prostoru ušít tyhle fantastické šaty a pak mi Janka udělala neodolatelnou nabídku uspořádat u nich v dílně workshop vlastní. Vím, že ne všichni jsou na stroji zdatní, rozhodla jsem se tedy pro tvoření s pratelným papírem,  který se těší velké oblibě a se kterým se dobře a jednoduše pracuje. Mrkněte na instagramový profil Wash-m-paper (momentálně jediný distributor origoš italského papíru do ČR). Majitelka eshopu Mirka je šikovná a svými výrobky z pratelného papíru inspiruje ostatní.

Workshop „pratelný papír“ s TAMARKI v Praze

Během čtyřhodinového programu si stihnete vyrobit hned několik výrobků. A co konkrétně mám pro vás připraveno?

Vyrábět budeme:

Během workshopu si zvládnete vyrobit minimálně jeden větší a pár menších výrobků. Nabídka se totiž skládá jak z časově náročnějších, tak nenáročných výrobků bez šití. S sebou budu mít šablony a potřebné doplňkové materiály jako např. bavlněné popruhy, lana i šňůry na batohy a kabelky, kovové průchodky, karabiny, přezky, látky, jeansové nitě, pravou kůži, písmenkové razníky, zipy, děrovače, barvy na textil, speciální lepidla atp. Pokud ale přijdete s představou (obrázkem) vlastního výrobku, s jehož realizací si nevíte moc rady, výrobu vám pomůžu vymyslet a budu vaší pravou rukou.

V galerce článku najdete fotky mých výrobků z pratelného papíru. Pro inspiraci, co všechno si můžeme na workshopu z tohoto krásného a udržitelného materiálu vyrobit, vás zvu do své nabušené galerky na Pinterestu. (klik)

Vůbec se toho nebojte. Spousta věcí vypadá složitě, ale žádné velké šití to není. Budu stále u vás a spolu váš vysněný batoh či kalendář zvládneme. A pro radost si potom slepíte nějaké květináčky nebo nástěnný kapsář do pracovny. 

Termín konání workshopu

A kdy to celé bude? Právě v sobotu 29.9. od 15,00 do 19,00. Poznáme se, popracujem, popovídáme si, pomlsáme a poradujeme se z výsledků. Tak s kým se potkáme?  Kapacita workshopu je z pochopitelných důvodů omezená, abych na každou (každého?) z vás měla dostatek času. Registraci najdete  tady na eshopu. Pokud se na vás nedostane, nezoufejte a napište mi. Určitě je možné workshop zopakovat.

Jaká je cena a co všechno workshop zahrnuje?

Cena workshopu je 980 Kč, ve které je kromě lektorství zahrnutý materiál a něco dobrého na zub, ať nám nevyhládne.

Košilové šaty pro nešvadleny

No a na závěr ještě módní okénko. Jak jsem tak pátrala po vytoužených košilovkách (než jsem se rozhodla ušít si je sama na workshopu DOŠITO), našla jsem pár úžasných košilových šatů od ESPRIT. O tom z dostupných zdrojů vím, že mají etickou módu se širokou nabídkou pro všechny generace. Od vkusné teenagerské až po business oblečení. Stojí si za kvalitou materiálů, což já v poslední době vítám, protože nad materiály některých řetězců (nejen řetězců, i lokální značky  dokážou šetřit a zneužívají termínu „udržitelná móda“) až žasnu. Když nakupujete v kamenném obchodě, je jasné, že materiál posoudíte okamžitě. U online nákupů se toho nebojte a využijte možnost vrácení zboží v případě nelibosti. Dobrá značka se postará i o to, aby v takové situaci zajistila vyzvednutí vraceného zboží.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Takže jestli si netroufáte na šití, nechte se inspirovat.

To je všechno, i  tak těch informací bylo asi dost, že? Těším se na nové i známé tváře v Praze. Potkáme se? 🙂

P.S.: Co si takhle zasoutěžit o volnou účast na mém workshopu? STAY TUNED

Může se vám také líbit

2 komentáře

  • Odpovědět Lucie 17.9.2018 at 14:40

    Ahoj Marki, vypadá to super, košilové šaty bych také ráda. Co se týká pratelného papíru, právě se s ním seznamuji a těším se na větší projekt.:-) Škoda, že workshop není blíž, Praha je pro mě trošku z ruky… Kdybych to věděla dřív, třeba by se to dalo spojit s jinou aktivitou. Každopádně, ať se vám vydaří:-)

    • Odpovědět TAMARKI 17.9.2018 at 15:02

      Ahoj Luci, taky ho zkoušíš? Pracovat s ním je radost, že? A hele, já taky jedu se vším materiálem, výrobky a pohoštěním až z druhého konce republiky vlakem (autobusem). Teď už je teda workshop vyprodaný, ale na příště by ses mohla hecnout, co říkáš? Ať se konečně poznáme osobně. Hm?

    Komentujte článek