Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 13

20.11.2019

V minulém režimu se z celkového nedostatku pěkného zboží jako seriózní dar zažilo SKLO. To u nás vždycky mělo velkou tradici a tak sady jedna jako druhá byly běžnou výbavou vitríny  obývákové stěny každé domácnosti.

Dnes už tradiční ručně foukané a zdobené sklo nahradily laciné sklenice na víno z velkých obchodních řetězců, které bereme jako spotřební zboží.

Jenže i sklenice, do které si při chvilce kýženého odpočinku nalijeme trochu dobrého vína, se může na požitku zapodílet. Letos v zimě jsem udělala Zdendovi ke kulatinám velkou radost, když  jsem pořídila sadu překrásných ručně vyrobených vinných sklenic z malé rodinné sklárničky. Je to čistá nádhera a mám velkou radost, že se s vámi o její nález můžu dnes podělit.

„Jsem designérka Radua Kaňáková Zneikahová. Poprvé jsem se setkala se sklářským řemeslem již v dětství. Jako malá jsem velice ráda pozorovala svoji maminku při práci v dílně a vnímala její lásku k ruční výrobě skla. Tato láska ve mně zůstala a já podlehla stejnému kouzlu jako ona.
V roce 1994 jsem založila značku Radua Crystal a splnila jsem si svůj velký sen.

Inspirací je pro mě příroda ve všech možných podobách, lom světla na hladině vody, nekonečné množství druhů rostlin a stromů. Své autorské návrhy kreslím s láskou a respektem ke vzpomínkám a úctou k tradici a zkušenostem našich předků.

Naše bezolovnaté křišťálové sklo vyrábíme v naší malé rodinné dílně v srdci kraje českých sklářů.
Děkuji vám všem, kteří mě doprovázíte a podporujete na mojí cestě.“

Radua je také upřímnou milovnicí psů a proto neváhala podpořit spolek PES nejvěrnější přítel člověka, z.s. a vyrobila charitativní svíčku, z jejíž prodeje podpoříte organizaci pomáhající týraným, opuštěným a nemocným pejskům.

Jde o ručně vyrobenou svíčku z ekologického, čistě přírodního sojového vosku s bavlněným knotem. Vůně je vytvořena za použití 100% organického esenciálního oleje. Svíčka je vlitá do skleničky z českého křišťálu, která vám po dohoření svíčky udělá ještě velkou parádu.

Tip na skvělý dárek na Vánoce máte, tak spěchejte tu nádheru omrknout na instagramový profil, kde se bude i soutěžit.

No a já se jdu balit, uvidíme se od pátku na Meat Design Ostrava. Hezký den.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek