Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 16

24.11.2019

Minulý rok v létě jsem při návštěvě galerie Osmička v Humpolci měla dilema. Nemohla jsem se rozhodnout, kterou z těch nádherných knížek mám dětem přivézt domů.

Výběr padl na skvělou Neboj, neboj! od Milady Rezkové a Lukáše Urbánka. Většinu tvorby tohoto sehraného páru má s vydáním na starost nakladatelství Labyrint, které má vůbec krásný výběr čtení pro děti. Nejedná se jen o knihy, ale i o zajímavá periodika. A ta stojí za zmínku.

Časopis RAKETA – Příběhostroj – Rackomix – Bylinkář

To všechno jsou tituly z dílny nakladatelství Labyrint. Časopis RAKETA právě slaví 5 let vydávání. Je unikátní tím, že neobsahuje žádnou reklamu, zato spoustu pestrobarevné kvalitní zábavy, her a komiksů pro děti od 6—12 let. Za jeho tvorbou stojí tým nadaných autorů a výtvarníků, kteří spolupracují i na dalších projektech.

Tím je mimo jiné například BYLINKÁŘ Moniky Golasovské, který překrásně ilustrovala právě autorka z Rakety Aneta Františka Holasová a další z týmu se na vzniku knihy podíleli. Jde o originální herbář spojený s vyprávěním o bylinkách, receptech, starých tradicích a babičce Kytičce, která tomu všemu rozumí.

Jedním z pravidelných komiksů v Raketě je i Dr. Racek, který najde řešení každého problému. Dr. Racka od Milady Rezkové a Lukáše Urbánka můžete znát i z několika knížek, které o něm v Labyrintu vyšly. Dvacet komiksů z Rakety a k tomu spoustu vtipných a netradičních úkolů navíc najdete v letošní novince RACKOMIX.

Čtyři výtvarnice z Rakety se také podílely na vzniku hravé a interaktivní knížky Příběhostroj od Reného Nekudy. Každá zpracovala jednu ze čtyř částí. Kniha učí jak vyprávět příběhy, popustit uzdu fantazii a vstoupit do kouzelného světa, kde je všechno možné. Vyhrát si s touhle knížkou můžete i kolektivně třeba ve třídě nebo v kruhu rodiny.

 

Mrkněte k nakladatelství Labyrint na Facebook nebo Instagram a zasoutěžte si třeba o předplatné časopisu RAKETA. To by byl dárek!

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek