Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 8

15.11.2019

Většinou je vývoj takový, že po vzniku značky a při jejím postupném růstu začne se na ni nabalovat komunita. Značka, kterou vám chci představit, to vzala z opačného konce. A možná proto je dnes tím, čím je.

Ne všechny značky došly toho štěstí, že by jádro jejích fanoušků tvořilo aktivní komunitu, která se do značné části zná osobně. Tahle ji má. Vzali to pravda z toho opačného konce, kdy pro potřeby komunity vznikly tak trochu z hecu první nosiče poselství – trička. Postupem času prošla značka ale obrovskou proměnou a dnes už s citem pro každý detail tvoří jak dámské, pánské, tak i dětské kolekce.

Jádro Youngprimitive tvoří dnes už manželský pár. On fotí, vymýšlí vtipné dezény na trika a stará se o grafiku, ona je studnicí nápadů pro konfekci dámskou a motorkem celého dobře šlapajícího stroje. Do party nepochybně taky patří tým šikovných švadlen a kamarádka starající se o zákaznický servis.

„Na podzim roku 1999 založil Efa blog a pojmenoval ho youngprimitive. Zaznamenával na něm své zážitky z cest i postřehy z každodenního života. Zároveň zde začal vystavovat svou tvorbu.

Jako hlavní nosič nápadů a postojů si zvolil tričko. První designy šly do tisku v roce 2004.

Pak ale poznal svoji ženu Nitku, která stojí po jeho boku v soukromém i pracovním životě a pomáhá mu značku posunovat dál. Společně rozšířili nabídku o náročnější konfekci, především pro ženy. Vznikají tak limitky, malosériové štrýtové kusy i nadčasové základy šatníku z vybraných materiálů. Snaží se objevovat stále nové výrobce převážně přírodních a eko látek a tak rozšiřovat svoji nabídku.

Nezanedbatelnou položkou v portfoliu jsou i ikonické legíny, pro které si vytvářejí sami své potisky, mnohdy jsou to fotky, přírodní motivy či grafika. Tak, jak se proměnuje jejich život a priority, mění se i jejich portfolio, například po narození dětí, se přidalo i oblečení pro nejmenší primitivy.“

U největších milovníků designu, jaké znám, si po prohlédnutí kolekce legín poběžte o hned dvoje z nich zasoutěžit.

Mějte příjemný pátek. Já jdu pobalit batůžky a zítra ráno vyrážíme i s dětmi vlakem směr Letná. Vidíme se.

 

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek