Soutěže Móda

Soutěžní adventní kalendář: den 4

11.11.2019

Zase dvě prima holky. Tentokrát z moravského Zlína a spojuje je společná láska k módě a udržitelnosti.

Elišku a Janu znám osobně. Když už jsme na sebe narazily na druhém prodejním marketu, zabředly jsme do hovoru a zjistily, že máme spoustu společného. Jsem proto ráda, že vám můžu jejich práci  představit.

„Jsme oděvní značka SUTU a naší vášní je tvořit módu tak, aby byla šetrná nejen ke svému nositeli, ale také k přírodě a k lidem, kteří se na výrobě podílejí.

Klademe důraz především na původ materiálů a tak nakupujeme výhradně od českých výrobců. Často se k nám dostanou také zbytkové metráže z textilních výrob, ze kterých pak vybíráme ty nejkvalitnější a tvoříme limitované kolekce.

Do oblečení vkládáme naše vnímání světa s ohledem na udržitelnost, ale také radost z tvorby, naši inspiraci a kus sebe samých. Inspirujeme se přírodou, děním okolo nás i uvnitř nás. Baví nás sofistikovanost, lehká variabilita a minimalismus. Snažíme se tvořit přetrvávající kvalitu tak, aby bavila a těšila i naše zákaznice. Milujeme jednoduché a nadčasové kousky oblečení, se kterými lze snadno vytvořit základ šatníku a preferujeme osobní přístup. Často tak tedy šijeme a upravujeme přímo na míru a vycházíme vstříc individuálním potřebám.

Stále vetší objem naší tvorby zaujímá rozrůstající se kolekce oblečení pod značkou SUTU ZAS – volně přeloženo – „jsem tady zase“, která je založená kompletně na upcyclingu, tedy přešívání starých věcí na nové. Protože nikdy nevíme co objevíme, je to dobrodružná cesta, která vrací do oběhu věci, které už jsou zdánlivě mimo hru.

SUTU je úcta k místu, odkud pocházím, úcta ke kořenům. SUTU je vědomí, že jsem tady, dívám se okolo sebe, tvořím.“

Holky se rozhodly udělat radost milovnicím košilových šatů. Pokud se mezi ně taky počítáte, zasoutěžit si můžete na Instagramu SUTU.
Držím palce vám i holkám.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek