Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 18

25.11.2019

Porcelán s ilustracemi Markéty Holišové jsem poprvé zaznamenala před pár lety na zlínském Design Marketu. Tenkrát jsem neodolala, dětem přivezla dětské hrníčky a sobě kafáček.

Markéta pochází z Beskyd a tak není divu, že se její vztah k přírodě promítá i do její tvorby. Po absolvování oboru Keramiky na umělecko-průmyslové škole v Hradišti studovala VŠUP v Praze, obor Sklo v architektuře.

Nyní tvoří pod značkou MA DÉCOR. V malých sériích vznikají autorské ilustrace, které jsou formou tisku nanášeny na kvalitní český porcelán tzv. karlovarský.

„Pracovala jsem s různými materiály, ale nakonec jsem se našla v ilustraci. Protože mám ale stále vztah k hlíně a užitkovým předmětům zvolila jsem pro své ilustrace domov na dokonalém a ušlechtilém povrchu bílého českého porcelánu. Líbí se mi, že obrázek, na kterém spočine Vaše oko každé ráno, když vezmete do ruky svůj oblíbený hrnek je stále živý.

Ilustrace, které vznikají pod značkou MA DÉCOR se vynořují ze snových světů a já jim jen pomáhám dosednout na papír, ze kterého je přenáším na porcelán. Velkou inspirací je mi dětské vnímání světa, které jsem znovuobjevila se svými dětmi. Děti nevidí rozdíl mezi životy lidí, zvířat a rostlin, vše je propojeno, vše je dovoleno a to mě baví. Těší mě brnkat na dětské strunky v dospělém světě…“

Jaké další krásné kousky má Markéta aktuálně v nabídce můžete sledovat a taky soutěžit tady.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek