Nábytek

Sezení v pracovním koutě

13.4.2018

Mám pocit, jako by se u nás doma všechny úpravy a změny odehrávaly ve filmu se zpomaleným záběrem. Jo, jsem hrkoš a chci mít všecko rychle, ale občas je to zakletý. Zvlášť změny, který vedou přes stavební úpravy a práci s vrtačkou. 🙂

Aspoň svůj psací kout jsem dotáhla. Stůl je pověšenej už chvilku a na sezení jsem ze sklepa dotáhla hodně surovou židličku ulovenou ze zrušené továrny od ponku. Dřevěný části chtěly přebrus, hlubokej. Maz a špína z výrobního prostředí byla zažraná fest a část této „patiny“ tam i zůstala. Kovovou část jsem nechala v původním stavu. Jenom jsem to dobře vydrhla a odmastila. Na zjemnění dojmu a změkčení sezení vyfasovala židlička králičí kožešinu.

Krásný to je, ale na delší sezení o kompjůtru to není. Kvůli bolesti zad jsem už už chtěla znova vytáhnout jeden z ohyzdných gymnastických míčů, co máme pod postelí. Celá sbírka v ekl barvách je vyrobená z nějaké gumy, která po letech podivně lepí. Než jsem jeden z modelů ale stihla z pod postele vydolovat, zagooglila jsem a zjistila, že sedací míč už nemusí nutně vypadat hrozně.

Já považuju sedací míč VLUV STOV s potahem za převrat v této oblasti. Možná už je na trhu dlouho, ale pro mě je to novinka a nechala jsem se okouzlit. Na designovynabytek.cz jsem ho objednala. Byla to zkouška mojí trpělivosti, protože ve všech těch designových obchodech nebývá všechno skladem, to už známe, ale čekání se vyplatilo. Po třech týdnech dorazil.

Pumpování byla trochu bojovka. Došli jsme se Zdeňou do bodu, kdy jsme byli přesvědčení, že došlo k omylu a poslali nám vnitřní balón v té menší velikosti (na výběr je průměr 65 a 75 cm). Když jsem ale podrobněji pročetla návod, zjistila jsem, že s tímto bodem frustrace se při instalaci počítá. Ujistili nás, ať pumpujeme i přes odpor (i balónu) a pocit, že balón exploduje. Je prý vyrobený z materiálu, u kterého to není možné (ne, nedošlo na scénu z Pelíšků). Když jsme strach překonali, vnitřní balón přesně vyplnil antracitovej potah. Bude dobře udržovatelnej, protože se po vyfouknutí vnitřního balónu nechá sundat a ručně vyprat.

A další vychytávkou je ucho pro dobrou manipulaci a přitažení při sezení. A taky šev ve tvaru kruhu na spodní (stojné) straně. Díky němu se balón svévolně nekutálí, ale drží místo. Teoreticky, když nemáte děti.

Jestli do něho půjdete, doporučuju tu menší 65 centimetrovou verzi. Já mám tu o deset čísel větší, a i když jsem čára, ke stolu by mi stačil asi ten menší.

Já jdu pokračovat ve focení svých nových výrobků, který bych si moc přála mít tento týden šouplý na eshopu a vám přeju hezkej zbytek toho prvního opravdu jarního týdne.

Může se vám také líbit

2 komentáře

  • Odpovědět Zdeněk Dudek 16.4.2018 at 10:16

    Vážená paní TAMARKI. Msím konstatovat, že oba máme zálibu v těch báječných točících se stoličkách. Všechny svoje, co jich mám jsem někde našel vyhozené. Žádnou jsem nekupoval a proto oceňuji i Vaši schopnost renovovat i pravou dílenskou věc. Nicméně na Vaší fotce máte stoličku pouze se třemi stabilizačními výběžky – ráhny. Já mám u všech svých točivých židlí minimálně výběžků čtyři a miluji židle, kde je výběžků – ráhen pět a ještě musí být všechny opatřeny malými kolečky na kloubech. Pak to jsou ty správné židle, ve kterých se nejen otáčím kolem osy, alei pojíždím od počítače ke stolu a ke psacímu stolku, který mám rovněž vytvořený z otáčivé židle na kolečkách. Pokud máte na Vaší stoličce pouze přehozenou kožešinu, pak bych osobně volil nějaký tvrdší polštářek a nebo vytvoření opravdového polustrování. Osobně vím, že na tvrdých dřevěných lavicích nevydržím sedět maximálně něco přes půl hodiny a tedy tu kožešinu co máte na fotce bych musel mít asi čtyřikrát přeloženou, abych se cítil úplně v pohodě. Máte báječné nápady a hodně báječné energie. Přeji mnoho zdaru…

    • Odpovědět TAMARKI 17.4.2018 at 10:35

      Dobrý den, pane Zdeňku, děkuju za milý komentář. Rozumím Vašemu zalíbení pro tyhle židle. Sama mám v ateliéru na práci jednu právě s kolečky, abych mohla popojíždět pro materiál a pracovat flexibilně. Bohužel olejované parkety u nás doma bych tím úplně odrovnala. Mně tohle sezení na odeslání pár emailů stačí a zadek to taky zvládá i bez polstrování, které by mi k této židličce vůbec nesedělo. 🙂 No a na delší úpravu třeba při úpravě fotek si beru právě ten míč. Mějte hezké jaro. Marki

    Komentujte článek