Soutěže

Milující máma se zájmem o své okolí

9.11.2016

Letos v létě jsem vyrazila na dámský trip do Berlína. Právě ten zapřičinil moje seznámení s milou maminkou párečku malých dětí.

Míša Záleská má dar přirozeného přístupu k dětem. Její cesta k pedagogické praxi s nejmenšími a k blogu ale nebyla úplně přímá. Po studiu bohemistiky a slavistiky nejprve učila cizince, dělala různé korektury a psala pro různé studentské weby. Před odchodem na mateřskou ještě učila v mateřských školách děti cizinců a při chvilkách si stihla doplnit střední pedagogické vzdělání, aby měla kvalifikaci pro práci v MŠ. Na samotné mateřské pak zahořela touhou sdílet svůj trochu jiný přístup k hraní si s dětmi a tak o něm začala psát.

Psal se rok 2013, když Míša začala psát blog s názvem „Hrajeme si jinak“. Jejím stěžejním mottem je názor, že „pro všestranný rozvoj dítěte nejsou potřeba drahé a hlučné hračky. Dítě si krásně vyhraje i s úplně obyčejnými věcmi a přitom se učí poznávat svět kolem sebe.“

Na blogu Míša nabízí inspiraci maminkám, jak s dětmi trávit čas – najdete tam různé experimenty, hry, návody na tvoření a také články k zamyšlení. „Snažím se, aby děti byly součástí mého života, takže všechno, co dělám, můžou děti dělat se mnou – společně vaříme, uklízíme, pereme, pracujeme na zahrádce, pokud chtějí, přidají se pokud nechtějí, respektujeme každý svůj čas a prostor. Nejdůležitější poselství blogu by v současnosti měla být jednoduchost ve výchově – návrat k přírodě, k sobě samému, zpomalení tempa, vnímání přítomnosti a společnosti těch druhých – nechte děti skákat v kalužích, nechte je ušpinit se, mazlete se s nimi, říkejte, že je máte rádi.“. Více o její životní cestě, názorech na výchovu a rodinném životě v Praze se můžete dočíst v tomto rozhovoru.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Velkou část Míšina života tvoří také dobrovolnická práce v mateřském centru Řepík. Jestli chcete tuhle milou (a krásnou) ženu chcete poznat osobně, kromě mateřského centra na ni můžete narazit i na akci zvané Bazárek pro Madlenku, což je charitativní akce, která finančně přispívá jedné z úžasných lektorek na péči o její dcerku Madlenku. S dalšími organizuje různé výlety do přírody, workshopy a sezónní akce, kterými se snaží budovat komunitu ve velkoměstě.

adventni-kalendar-hrajeme-si-jinak-giveaway-soutez-tamarki-14

adventni-kalendar-hrajeme-si-jinak-giveaway-soutez-tamarki-13

adventni-kalendar-hrajeme-si-jinak-giveaway-soutez-tamarki-12

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na blogu hrajemesijinak.blogspot.cz kromě inspirace, jak si s dětmi hrát a co s nimi tvořit najdete i tipy na vaření, cestování, výlety a zajímavé pražské akce.

Míša je příjemná a milá osoba v jednom, a i když ji neznáte osobně, z jejích slov to ucítíte zaručeně i po síti. Navíc si pro vás taky připravila to předadventní překvapení. Tak spěchejte to omrknout.

 

Může se vám také líbit

6 komentářů

 • Odpovědět inasi 9.11.2016 at 12:06

  milé, hrozne milé!

 • Odpovědět katka 9.11.2016 at 13:25

  ¨moc zajímavý článek a odkaz na blog- děkuju:) už delší dobu si říkám, jak se stát součástí komunity v takovém městě jako je Praha, když už nemám malé děti a zatím nevím

 • Odpovědět Lenka 9.11.2016 at 20:36

  Děkuji za tip na blog, je úžasný!!
  Lenka

 • Odpovědět Jana 9.11.2016 at 21:18

  chtela bych moc podekovat za tento predadventni pocin … diky tomu jsem objevila Vas a Vas blog a dalsi spoustu zajimavych blogu …. dekuji a uz ted se tesim na dalsi a dalsi! (akorat netusim, kdy to vsechno budu cist :))

 • Odpovědět Lenka 9.11.2016 at 21:24

  Děkuji za krásný objev!

 • Odpovědět Andrea 11.11.2016 at 9:02

  Díky za tip na blog. Míšu jsem neznala :).

 • Komentujte článek