Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 10

17.11.2019

Po originálním retro nábytku je všude čím dál větší hlad. Není divu. Pokud máte alespoň trošičku estetické očko, nemůžete si nevšimnout jak i jediný solitérní kousek dokáže dodat místnosti jako celku šmrnc.

Tady na blogu občas narazíte na články s mými méně i více náročnějšími pokusy o repasování/renovaci nábytku. Na ty méně náročnější si s klidem můžou troufnout i méně zruční, chce to však značnou dávku trpělivosti a potřebnou preciznost, aby výsledek byl opravdu pěkný.

Ulovili jste si někde pěkný ale už vyžilejší kousek retro nábytku a chcete jej dát dokupy? Máte dvě možnosti. Buď proňufáte internety a podle návodu se do toho pustíte sami nebo zajdete k odborníkům, kteří se vaší perle podívají na zoubek. Jednu takovou partu vám chci dnes představit.

Novoretro je internetový obchod s renovovaným nábytkem a originálním designem z druhé poloviny 20.století. V rámci svých aktivit neprodáváme jen jednotlivé kusy, ale navrhujeme a zařizujeme celé interiéry, ať už samostatně nebo ve spolupráci s architekty.
Při zařizování interiérů vyznáváme osobní přístup, aby výsledek nebyl jen časopisecko – hotelovým interiérem, viděným na desítkách současných realizací, ale hlavně odrážel individualitu jeho obyvatel.
Protože nás interiérový design zajímá a baví, snažíme se o to, přenést náš entuziasmus i do návrhu a zařizování, tak aby se celý proces stal zábavou pro všechny zúčastněné. Jsme schopni se věnovat jak zařízení celého bytu tak jednoho pokoje, nebo jen vybrat solitérní kus jako zpestření již hotového interiéru. Navrhujeme a zařizujeme interiéry buď v  jednom stylu od prvorepublikového ohýbaného nábytku (Thonet) přes chromový funkcionalismus, produkci UP závodů (J. Halabala) po Brusel 50 – 60let, až po 70. a 80. roky, nebo věci mixujeme se soudobou produkcí industriálního či dekorativnějšího charakteru.

Jsme alternativou pro kreativní lidi, kteří mají rádi stylový nábytek s příběhem v nových barvách a souvislostech. Nebojíme se do věcí vstoupit, dát jim novou barvu, způsob použití a význam a tím i novou šanci pro další život.
Protože naše věci sami používáme, jsme schopni vybrat jednoduché funkční předměty, které odolaly zubu času a jsou často zajímavější než soudobá produkce. Navíc je možné vše znovu repasovat, přebarvit ,potáhnout nebo úplně zrecyklovat – tím dostáváte nábytek, který je doslova nadčasový.“

Já už svoje favority mám. A co Vy? Máte nějaký oblíbený ikonický kousek nebo patříte mezi fanoušky nábytku z jiného období?

Navažte spojení s Novoretrem přes Facebook nebo Instagram a sledujte s jakým citem se dají léty prověřené kousky zakomponovávat do osobitých interiérů.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek