Doplňky & dekorace Pokojovky

Drobnosti pro radost z pratelného papíru

27.4.2018

Propadla jsem mu. Pratelný papír je praktický, pevný a krásný materiál. Dají se s ním dělat kejkle právě pro všechny tyhle jeho vlastnosti. Poslouchá jako hodinky a s jarem jsem se ponořila do tvoření z něj. Vznikla celá kolekce geometrických květináčů nejen stojacích, ale i závěsných a nástěnných. Vznikly praktické kapsáře, misky a kosmetické taštičky na drobnosti. 

Nebudu chodit kolem horké kaše a trápit vás velkým povídáním, protože slova jsou zbytečná. Jako milovník pokojovek, kterých se mi v bytě – ani nevím jak – nakupilo přesně 71, jsem zatoužila i po stylových květináčích. A tak pro stejné URBAN JUNGLE zapálence jsem vymyslela květináče, které už nemusejí jen postávat na přeplněných parapetech nad topným tělesem, chudinky.

Jak nejsem vyznavačem poliček, jednu jsem vzala na milost. To protože jsem se dávno zakoukala a stejně ty moje zelený radosti už nemám kam dávat.  Na vysněný policový systém North Shelf  jsem si počíhala na laladesign.cz  a mám z něj obrovskou radost. Doplnil v obýváku ten smutný kout s elcédéčkem a začal mu snad i vévodit. Ozdobený rostlinkama v nových kabátcích se mi stal hlavním figurantem na produktových fotkách.

Netrpělivě se tak dostávám ke kýženému. S radostí vám přestavuju svou vymazlenou kolekci květináčů GEOMETRIC. Tady jsou a já doufám, že se vám budou líbit.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Toto je jen zlomek barevných a velikostních variant. A jestli máte sílu prohlížet dál a omezení se na květináče není pro vás, pokračujeme s nástěnnými kapsáři a rokládacími boxíky.

Děkuju, že jste došli až sem a taky za vaši přízeň.

Hezký víkend všem.

Může se vám také líbit

16 komentářů

 • Odpovědět Lucie 27.4.2018 at 22:40

  Marki, vypadá to náramně! Moc se mi všechno líbí. Prosím tě, ta křehká květinka na poslední fotce se jmenuje jak? Děkuji a ať se daří! 😉 L.

  • Odpovědět TAMARKI 27.4.2018 at 22:55

   Luci, děkuju, na Tebe je vždycinky spoleh. ☺ Rostlinka je to Sophora japonica „little baby“ – sofora, ale málokomu se ji podaří přes zimu nechat živou. Je náročná na dodržení vlhkosti, teploty a světelných podmínek. Je překrásná, ty její lístečky jsou stejně rozkošný jako dětský nožičky. No nic, popojedem. ?

   • Odpovědět Péťa K. 29.4.2018 at 18:30

    Květináčky jsou moc hezký a hlavní originální! jen jak je vyřešeno zalévání? Jinak Marki můžu se zeptat na sophoru, patřím mezi ty, kteří ji asi za zimu zamordovali, protože všechny lístečky ji v březnu uschnuly a to jsem ji přiměřeně do vyschnutí substrátu zalévala, ale byla docela v suchu u okna možná tam bude zakopaný pes… 🙁 můžu se zeptat, jak přesně dodržuješ péči o ni? díky za radu a těším se na další inspirace (sháním pěknou konvičku na zalévání, neměla bys tip?) pa

    • Odpovědět TAMARKI 29.4.2018 at 19:04

     Péťo, zalévání úplně normálně. Květinám jsrm nakoupila takový ty lehký plastový bezdírkatý obaly (7-12 Kč). Zalévám běžně zvrchu konvičkou. A já konkrétně zalévám bíle smaltovanou kráskou z Ikey s názvem BITTEGURKA. Je velká, žádný plivátko (2 litry). Já bych na ty svoje pokojovky potřebovala aspoň patnáctilitrovou, ale tahle je akorátní a splňuje požadavky, aby se tady mohla volně povalovat. ? A Little baby mám jen krátce. Přišla mi poštou před měsícem, tak se poznáváme. Slyšela jsem, že zimu v bytech snáší špatně, ale četla jsem i reakci paní, co ji má v zimě na u okna na světle, nezapomíná zalévat a rosí a chystá se s ní na druhou zimu. Mně umřel do čtrnácti dní Eucalyptus, takže já nejsem zrovna člověk na odbornou radu. Koupila jsem si právě knížku o pokojovkách a študuju, protože jich mám doma tak moc, že s mou univerzální péčí si všechny už nevystačí. Ale učím se s tím pracovat a dopřát jim částečně to, co mají rády. Moje Sephora (někde píšou i Sefora) zdraví tu Tvoji a přeju hezké jaro. ?

     • Péťa K. 3.5.2018 at 17:57

      Marki, díky moc za vysvětlení, na tu ikeáckou jsem se koukala, ale to hrdlo, kterým se zalévá se mi zdá dosti veliké, abych nebrindala okolo, ale zkusím ještě prozkoumat! jinak jsem se koukala na novou kolekci od FermLiving a tam se mi tedy jedna tuze líbí, ale bude min za 1.200, což je hodně.
      K sofoře – já ji loni taktéž pořizovala touto dobou a ještě o vánocích byla pěkná a rašily ji lístečky a pak najednou za měsíc zeschly a už nic neroste, jako by uschla?! Mám ji na jižním okně v baráku na vysočině 🙂 Rosila jsem ji, co každý týden, ale teplo z radiátoru na ni šlo, ale žádný průvan a ani bych neřekla mráz, kdy moc neotevíráme…V lednu jsem ji jednou dosti zalila a byla „mokrá“ ještě 14 dní, tak možná tím, ale to by byla tedy veliká citlivka! No každopádně už zachránit asi nepůjde, pořád doufám, ale asi je to marný a budu muset vymyslet nějaký sukulent, protože asi jediný ten snese žhavé paprsky (nedoporučila bys mi?) Eukalyptus brownii, nebo tak nějak, jsem již zkoušela před dvěma třema rokama, přes léto moc nerostl (v porovnání se sophorou) a přes zimu umřel v podobě sechnutí! Ale ten prý domácí podmínky všeobecně nepřežije, to už mi řekli v pár zahradnictví, protože přes léto ven a pak na zimu teploty okolo 10 °C a ještě snad nějaká výživa, nejsem však taky nějaký „pěstitel“. A ještě se optám, nemáš zkušenost s Araucarií? jinak doufám, že ti sophora bude dělat jen samou radost! 😉

   • Odpovědět Lucie 4.5.2018 at 18:11

    Děkuji převelice. Tož, ke mě nic náročného nesmí, protože by to umřelo ještě před zimou….:-D Tak se budu kochat u tebe.;-)

 • Odpovědět Jarka 28.4.2018 at 14:36

  …Marki, máte to všechno tak úžasné a dokonalé, předělávám pokoj a jakmile budu mít jasno, některé, i když bych nejraději všechny, vymakané věci….. skončí u mně a už teď se z nich raduji…jste opravdická šikulka
  krásné májové dny vinšuju jarka

  • Odpovědět TAMARKI 29.4.2018 at 18:35

   Jarko, tak si užijte si proměnu pokoje a pak se určitě ozvěte. Těším se a děkuju.

 • Odpovědět Ivana 28.4.2018 at 18:31

  Ty květináče jsou naprosto úžasné, to je skvělý nápad moc Vám fandím

  • Odpovědět TAMARKI 29.4.2018 at 18:42

   Ivano, všechny ty komentáře tady jsou jako balzám na duši. Ono jak je to sezení u počítače takový bezčlověčí, tak toto je potvrzení, že tam na druhým konci někdo je. Děkuju. ❤

 • Odpovědět Marcela 12.5.2018 at 17:27

  To jsou úžasné věci, originální, vkusné, skvělé! M.

 • Odpovědět Jana 17.5.2018 at 12:41

  Krása veliká! A mohu se zeptat odkud je kovová police?
  Jana

 • Odpovědět Jana 17.5.2018 at 12:52

  Už čtu v článku:-) No joo, jak vidím, co se mi líbí, tak přestávám čist:-)

 • Komentujte článek