Akce Soutěže

První ročník Blogerfestu v Čechách

6.6.2018

A já se divím, že to tu ještě nebylo. Mám pocit, že dnes bloguje každý druhý a taková akce už byla nasnadě.

Já osobně nejsem úplně networkový typ a mám pocit, že čím jsem starší a dýl zavřená v aťasu, tím větší asociál se ze mě stává. Ale když jsem byla oslovena Ivkou, která píše blog diyprojekty.cz, jestli bych nechtěla udělat workshop na Blogerfestu, nabídku jsem přijala. Za obvyklých okolností bych takovou akci, kde se sjíždí stejně postižené pisáleny, určitě vynechala. Jakmile má totiž nějaká akce v názvu nebo popisku „blogerka“, vyvolá to ve mně všechno, jen ne zájem o účast. Ale já vám něco povím. Ivku už nějakou dobu osobně znám.  A proto, že ji znám, vím, že akce pod její taktovkou nebude žádným povrchním setkáním plným samozvaných VIPek  a zbytečných značek, ale naopak. Ivka má ten dar, soustředit se na smysluplné věci a budování vztahů. Jsem si jistá, že z této možná na první pohled marketingové akce dokáže udělat příjemné, komorní setkání na osobnější úrovni a umožní nám vhled pod pokličku tohohle „žánru“.

Program vypadá, že si na něm tým GetfFund, jehož je Iva Baltaretu součástí, dal záležet. Pokud stále ještě svůj blog po letech píšete, spontánně se vám přepnul do nějakého zaměření a už to není jen jakýsi deníček snášející výlevy vašich emocí, pak se na akci můžete dozvědět například jak nakládat s nabídkami, které se najednou vyrojily. A jestli se teprve chystáte začít psát blog s nějakým konceptem, pak je pro vás tahle akce jako stvořená.

Já to celé budu s Gydem v tichosti pozorovat a o některé z přestávek si můžete k mému stolíku s dílnou přijít něco pěkného vytvořit z pratelného papíru wash-m-paper a poklábosit.

Zbývá pár lístků, takže jestli se nakonec hecnete, spěchejte si ho koupit on-line na stránky akce (viz níže).

Budu se moc těšit a dál už oficiální informace k akci.

 

Blogerfest – přijďte si poslechnout skvělé blogery

 

Píšete blog? Hýčkáte si svůj účet na Instagramu? Věnujete se sociálním sítím nebo copywritingu? Pokud jste na některou z otázek odpověděli ano, určitě byste neměli chybět na první české konferenci zaměřené na blogery, psaní blogu a budování komunity.

Co je Blogerfest?

 

Je to celodenní událost s přednáškami a workshopy o blogování, o sociálních sítích, ale také o tom, jaké dopady na nás sledování sociálních sítí má. Přednášející i účastníci budou známí i méně známí blogeři a influenceři. Během celého dne proběhnou přednášky, workshopy a networking. Ať už mezi blogery navzájem, tak mezi značkami a blogery. Podívejte se na stránky, přidejte se k události na sociálních sítích.

 

Koho na Blogerfestu uvidíte

 

Vystoupí například Tereza Salte a Sandra Ježková z Elite Bloggers, které si připravili přednášku nejen o tom, jak uspět v blogování, ale také o žhavém tématu – blogy a spolupráce.

Gabriela Bartošovská z blogu Recepty dětem se podělí o zkušenosti s budováním komunity a tím, jak si vytvořit vlastní značku. Je to nejen blogerka, ale také marketérka a spisovatelka.

Lukáš Rada z blogu Two Gentlemen řekne, jak blog propagovat. Vše budou samozřejmě vlastní tipy, které jim společně s Adamem Šafránkem fungují.

Veronika Tázlerová ze Stylish coffee se s blogery podělí o tipy jak na Instagram: jak fungují stories, ale proč se třeba “vykašlat na algoritmus”.

Tématem Andy Pavelcové z Fit&fabulous budou důvody, proč psát blog – je špatné chtít za psaní to peníze? Jak spolupráce ovlivnily svět blogování?

Tereza Dvořáková má úspěšný blog Latereza a je také copywriterkou na volné noze. Rozpovídá se o psaní a o tom, jak psát takové články, které budou chtít lidé číst. A nejen to. Dozvíte se taky, jak psát nadpisy a proč řešit SEO?

Posledním spíkrem bude Kristýna Dolejšová – blogerka, zakladatelka projektu Za normální holky, která nedávno vydala vlastní knihu nazvanou Bez filtru. O “realitě” na sociálních sítích také bude její přednáška.

 

Výzva pro všechny – pojďte vystoupit na festivalu také

 

Před festivalem proběhla výzva pro všechny blogery. Každý mohl svou krátkou přednášku s tipem na blogování přihlásit. Kdo to nakonec bude?

 

Michal Majgot bude povídat o tom, jak se uživit blogem díky přímé propagaci.

Dana Halušková se zaměří na to, jak se dostat z blogerské průměrnosti.

Eliška Pivrncová prozradí, jak vytvořit fotky, co budou mít příběh.

Ivo Veselý je součástí projektu pro blogery BloggersRe – komunitního portálu pro české a slovenské blogery.

Lukáš Konečný píše blog Loudavým krokem a podělí se o tipy, jak blogem vydělávat od prvního dne.

 

Ať už jste zkušený bloger, copywriter, instagramer… nebo o blogování teprve uvažujete, určitě se dozvíte nové tipy, načerpáte svěží inspiraci a získáte spoustu nových kontaktů.

 

Workshopy během přestávek

 

Pro blogery máme připravené workshopy a možnosti k navázání spoluprací.

 • Holky z Došito vám pomohou ušít čelenku do vlasů.
 • Markéta z blogu Tamarki si připravila workshop s pratelným papírem.
 • Zabubnujete si na Cajony, krásné papírové bubny.
 • Budete si moct vyzkoušet, jak krásně psát s Míšou z Napíšu.

 

Bude se soutěžit – přímo na místě i na sociálních sítích. O krásné dárky od partnerů: třeba lahve prosecca, poukázky na půjčení koloběžek, o značkové termo prádlo, o výrobky z Biana, krásné a ekologické láhve z e-shopu Nasvacinu, přírodní kosmetické produkty od BioRythme, fotoaparát i prodejny Infoto, ale třeba i outdoorové dárky z Affektu.

 

S kým navázat spolupráci? Na místě se dozvíte o tom, jak se zapojit do sítě Elite Bloggers, jak si vydělat prostřednictvím Plné peněženky nebo založením e-shopu. Připravená bude celá nástěnka, kde se představí různé firmy a značky.

 

Kdo za Blogerfestem stojí?

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

 

Agentura GetFound se specializuje na linkbuilding – propojuje své klienty s dalšími weby a také často spolupracuje s blogery. Pořádání Blogerfestu považují za důležitou součást budování vztahů s blogery, zároveň taková akce v České republice zatím chyběla.

Tak jo, potkáme se v PraHe? 🙂

Může se vám také líbit

5 komentářů

 • Odpovědět Lucie 7.6.2018 at 23:33

  Mě to teda vyloženě vyděsilo. Podívala jsem se na blogy přednášejících a je to všechno hlavně byznys. Jak psát a fotit tak, abych měla co největší návštěvnost a mohla na těch lidech vydělat. A ten unifikovaně naučenej styl psaní! Pravda je, že z komentářů je jasný, že to spousta lidí žere. Tohle rozhodně není moje cesta, já potřebuju svobodu.

  • Odpovědět TAMARKI 16.7.2018 at 15:50

   Lucko, s tou svobodou to mám stejně. Tu mi ale účastí na Blogerfestu nikdo nesebral. ?

 • Odpovědět Iva 14.6.2018 at 20:08

  Lucko, opravdu je to jen zdání 🙂 Cílem rozhodně nebylo jít cestou byznysu, ale propojit blogy navzájem. Přijít, seznámit se, pobavit. 🙂 Krásné dny, Iva

 • Odpovědět My home style 21.6.2018 at 22:08

  Ahoj Marki, (vědomý) asociál zdraví asociála :))) Mám to úplně stejně jako ty. Koukala jsem na fotky a ten tvůj workshop musel být boží. A palec hore, že s tebou byl Gyd ! Mávám a posílám pusu. P.

  • Odpovědět TAMARKI 16.7.2018 at 15:48

   Peti, zdravím. No on to Gyd vlastně celé spískal, víš. Já bych se asi neodhodlala. Pojal to jako příležitost na nabrání profesních kontaktů, tak jsem byla ráda, že mě přesvědčil. Viděla jsem se s pár lidma z online světa konečně osobně a poznala pár nových milých lidí. Příští rok pojedeš, to je jasný. Uděláme si to hezký. ?

  Komentujte článek