Děti Doplňky & dekorace

Seriál: Jak zabavit děti (part I.)

1.11.2015

Elena a Samuel jsou ještě plní dovolenkových dojmů a přesto očekávají stále další a další dobrodružství, zábavu a tvoření.

Na naší letošní válecí dovolené a zároveň první s dětmi vůbec jsem hledala, jak děti zabavit, občas i smysluplně. A tak jsme se často vydávali po pláži na sběr mušlí a můžu říct, že to pro děti byla opravdová zábava. Zvláště proto, že jsem jim slíbila, že doma z nich něco vyrobíme – v upomínku na dovolenou v Tunisku.

Vymyslela jsem krabičky zdobené mušlemi. Oběhala jsem pár obchodů kvůli lepidlu, které by mušle udrželo. Doporučeno mi bylo lepidlo UHU All Purpose Power a je perfektní. Zapomeňte na sekundová lepidla. Tohle se hodí na všechno, drží bezvadně a dobře se s ním pracuje. Přikoupila jsem transparentní pololesklý lak na konečnou fixaci. Našla jsem doma pěkné a pevné papírové krabičky a pustili jsme se do toho. Dětem jsem vždy namazala jednu stranu vrstvou lepidla a ony skládaly jednu mušli vedle druhé, pak ještě drobné kamínky na vyplnění mezírek.

Oba vydrželi u lepení celou věčnost i přes to, že mělo několik fází mezi schnutím. Byli nadšení z výsledku. Do krabiček si prý dají poklady. Ach, ti moji pokladi…

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

lepeni-musli-2

lepeni-musli-3

lepeni-musli-1

lepeni-musli-4

 

lepeni-musli-5

dekorace-z-musli-6

dekorace-z-musli-2

dekorace-z-musli-5

dekorace-z-musli-4

dekorace-z-musli-1

No a takto se dětem krabičky podařily. Jsem na ně moc pyšná, jak jinak ..

dekorace-z-musli-7

dekorace-z-musli-8

A ještě pár fotek z našich výprav za mušlemi.

plaz-2

plaz-1

plaz-6

plaz-3

plaz-5

plaz-4

A čím doma děti bavíte vy?

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek