Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 11

18.11.2019

Jsem přesvědčená, že spousta z vás, kteří do toho prostoru za mnou chodíte, patříte k předčítajícím rodičům. I my jimi jsme. Přesto, že je pro nás čím dál těžší ukrást si v tom denodenním shonu kousek času na společné čtení před závěrečným večerním tuleníčkem a postýlkovými rozpravami, snažíme si to stále udržet. Protože potěšení je na obou stranách.

Oběma našim dětem jsme začínali s železnou pravidelností číst už v tak raném věku, že jsme si nebyli vůbec jistí, jestli už jsou schopni rozumět. Asi zdaleka ne, ale byl to takový náš sklidňující rituál pro obě strany. V malinkatém pokojíčku, kam jsem děti ukládala do postýlky, jsme měli stmívací lampu. Sedla jsem si do křesla vedle postýlky a zatměla tak, abych ještě dokázala číst. A četla a zpívala. Měli to rádi oba, Samík i Elenka. A mají dodnes. Samík je ve třetí třídě a letos mě už občas v předčítání střídá. Zatím spíš pod nátlakem, ale zvládl se během pár týdnů před spaním prokousat celkem obsáhlou a po všech stránkách náročnější knihou „Transport za věčnost“ od Františka Tichého (doporučuju i pro dospělé čtenáře, bonusem krásné ilustrace). Posloucháme celá rodina a po všem tom maratonu za zájmovými kroužky, povinnostmi do školy a bojích o dobře vyčištěné zoubky je to rodinná oáza klidu.

O detailech našich čtecích rituálů , co nám všechno přinesly, jaký blahodárný vliv mají na vyjadřování a slovní zásobu našich dětí a tak dál, bych dokázala mluvit dlouho, ale nechci se příliš vzdalovat mé dnešní misi. A tou je představit vám autorku několika dětských knih Kristinu Hummelovou.

„Mou největší vášní je psaní. Miluji příběhy. Ráda je poslouchám i vyprávím. Píšu o létání a dětských snech, maluju a sama se lehce vznáším nad zemí. Když přistanu, ulítávám na čerstvých květinách a dobré kávě. Baví mě cestování, tanec a jóga. Mám tři úžasné dcery a báječného muže, který to se ženami umí. Píšu blog o Klaudii – ženě, která se jednoho dne přestane bát. Začíst se můžete na www.kristinahummelova.cz.

Vstupte do světa nekonečné fantazie, kouzel a létání.

Všechny děti mají své sny a tajná přání. Každý jsme jedinečný a jako děti to víme. Máme sny, které chceme naplnit! Velké, nádherné, barevné.

Dětské knihy pro holčičky i kluky o létání a splněných přáních vypráví kouzelný příběh, který probouzí v dětech fantazii a víru v sebe. Hlavní hrdinkou dobrodružného příběhu je odvážná, trochu zbrklá a hodně zvědavá šestiletá Nelinka, která si ze všeho nejvíc na světě přeje umět létat. Společně se svým plyšovým Zajdou, který ožívá, když se dospělí nedívají, se ocitne v Kouzelnálii, zemi splněných přání. Bude se koupat ve sladkých mracích, pochutná si na hoře z čokolády, potká neuvěřitelně lesklého ještěra i permoníka, ale hlavně a nejraději ze všeho bude LÉTAT!

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Jak papírové knihy o Nelince, tak v audio podobě na CD najdete na jejich vlastních stránkách www.onelince.cz nebo na Facebooku Nelinka a strom zázraků.

 

Tak co, nalákali jsme vás trochu na příběhy o létání? Čemu všemu se ještě Kristina Hummelová věnuje a s jakým nadšením, si můžete přečíst tady. A jestli jste ještě se čtením dětem nezačali, nezoufejte. Na to opravdu nikdy není pozdě. Pokud k tomu potřebujete pár dalších argumentačních důvodů, tak mrkněte sem, jak je Kristina krásně shrnula. Mám ověřeno na těch vlastních, že hlasité předčítání je hotový zázrak a lékem na všechna předspánková trápeníčka.

V kalendáři se ještě k tipům na kvalitní dětské knihy vrátím, takže zůstaňte na příjmu, bude to pecka. Hezké pondělí.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek