Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 6

13.11.2019

Ivku jsem na vlastní kůži zažila ještě když dělala „příběhy ve větvích“. To byly takový malilinkatý objektíčky z papíru vlepený do holých větviček ve váze. A celý to byl vždycky nějakej příběh.

Tenkrát mi můj vysněný s hejnem ptáků přivezla na schůzku v Praze. Než jsem ale s celým hejnem projela hromadnou dopravou přes celý náš kraj, rozletělo se mi do všech stran. Bylo mi to líto, zbyla jen krásná váza a vzpomínky na Ivčinu srdečnost a zájem. A jak to bylo s Ivkou dál?

„Za značkou Paio stojí dvě holky (čti pajo – logo Petra a Iva , písmenko o symbolizuje náramek- Petra Svetláková, Iva Valová), které spolu jako děti chodily do lidušky tančit a potkaly se náhodně po necelých 30 ti letech. Jedna bytová dekoratérka (designérka), druhá zlatnice. A tak se mohl nápad, který jsem si dlouho nosila v hlavě konečně zhmotnit. Jsem si vlastně dost jistá, že kdybych Petru tenkrát nepotkala, nikdy bych nápad nezrealizovala. Původně ale vznikl spíš ze smutku. Z osobního smutku, který jsem chtěla statečně ustát. Žila si takový ty chvíle, kdy zkousnete čelist vnitřní bolestí a v dlani pevně sevřete něco, co nosíte pořád u sebe. A tam se to stalo. Přála jsem si tvořit šperky ve kterých bude vepsaný život. Životy nás všech. O radosti, štěstí, smutku. O víře, naději, snění. O lásce… Takový, který nám vždycky připomenou, co je OPRAVDU důležitý. A tak je tu Paio – emoce vepsané do šperků. – Ivka Valová, zakladatelka Paio“

 

Někdy jde o víc, než pouhou estetiku.

Holky si našly svůj prostor zatím na Instagramu. Zastavte se za nimi..

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek