Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 7

14.11.2019

O mně se ví, že jsem vášnivou milovnicí pokojových rostlin. Jenže když už se jich člověku doma nahromadí velké množství, přestává to být jen sranda a kromě občasného zalití začínáte řešit i jiné pěstitelské povinnosti. Na to je dobré inspirovat se u odborníků, pořídit si knihu a radost ze zelených členů domácnosti si znásobit sdílením s lidmi, které baví totéž.

Nejsympatičtější projektem v tomto oboru je ten brněnský.

Kvítka v bytě je projekt zabývající se pěstováním rostlin, za nímž stojí sestřenice, Veronika a Nikol. Portfolio Kvítek v bytě se vzájemně prolíná i s další jejich značkou KERA, pod kterou holky vyrábí autentickou keramiku. Obě značky spojuje práce s hlínou ve společném ateliéru v Brně. Návody a tipy na pěstování rostlin si nenechávají jen pro sebe – osvětu úspěšného pěstování šíří na svých sociálních sítích a pomocí knihy Kvítka v bytě, která splnila svůj účel nad očekávání.“

Když mi Veronika a Nikol na tento projekt kývly, měla jsem velkou radost. Jejich psaný projev je zábavný a návykový. Nelakují nás, píšou věcně a tak,  „jak jim zobák narost“. Byly jedny z prvních s pokojovkovým projektem, které začaly s pěstitelskou osvětou. Dělí se s námi o zkušenosti, rozdávají nejen sezónní pěstitelské rady, varují před nástrahami. A mají krásný vizuální styl.

Letos jsem si od nich objednala už v předprodeji jejich první knížku Kvítka v bytě a jsem nadšená. Žádné milovnici pokojovek by neměla v knihovně chybět.

Kromě všech výše zmíněných aktivit stíhají ještě keramické workshopy, což je prima typ třeba na vánoční dárek.

Zastavit se za nimi můžete do krásného brněnského ateliéru na Řeznické, odkud rozhodně s prázdnou nepůjdete. A k tématu SLOWPLANT holky něco píšou tady.

Sama nevím, o co se u nich bude soutěžit, běžte to zjistit. 😉

Hezký den.

 

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek