Děti Móda

Jednoduchý DIY župánek veterán

24.7.2016

Tři roky zpátky už to bude, co moje mamča likvidovala skříň s látkami, které za svůj život nastřádala. Měla jsem pobrat, co by se mi hodilo. Tenkrát mi padl do oka kus bílého frotéčka s modrými pruhy. Myslela jsem si na nějaký jednoduchý župan pro Samíka.

S oběma mými dětmi jsem od jejich šestého týdne po narození chodila do plavání. Teda ono to pro ně bylo spíš takové připomenutí si kontaktu s vodou a učení se potápět. Za vznik jednoho z Kenny klubů u nás v Kroměříži, kam jsem na „Vaničkování“ s dětmi docházela, jsem byla hrozně vděčná. Kniha „Něžná náruč rodičů“autorky Evy Kiedroňové, na jejichž principech Kenny kluby po celé České republice staví, se mi dostala do rukou už před narozením Samíka a díky ní jsem nebyla v rozpacích, jak s tím mým křehkým stvořením od narození správně manipulovat, aby bylo stále spokojené.

Paní Eva Kiedroňová je původním povoláním dětská sestra, zakladatelka a propagátorka programů pro rodiny s nejmenšími dětmi. Usiluje o větší informovanost rodičů v oblasti vývoje dítěte a péče o ně . Zastáva názor, že zdravý vývoj dítěte mohou nejvíce ovlivnit především rodiče, kteří mají možnost být se svým dítětem 24 hodin denně, působit na ňe a vzorově je doprovázet ve všech situacích. Kniha Nežná náruč rodičů je první z řady věnované zdravému vývoji dítěte. Tato kniha byla to nejlepší, co se mi před narozením dětí mohlo dostat do rukou a já ji ze srdce doporučuju všem nastávajícím maminkám. Blahodárný vliv manipulace a přístupu jsem viděla na svých dětech.

Tak jsem se nechala trochu unést, ale neodpustila jsem si tohoto doporučení, protože vlastní zkušenost je nejpřesvědčivější. Tak zpátky k župánku.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Střih je velmi jednoduchý. Postup samozřejmě nafocený nemám, protože župan je starší, nežli můj blog. Ale podělit se s vámi o svůj nápad se mi zrodil po přečtení článku na blogu Recyveci, kde Saška popisuje podrobný postup. Můj střih je velmi podobný, ale protože moje froté bylo jednostranné, šila jsem z dvojí látky. Na bocích jsem nechala rozparky a kapuci jsem tenkrát dotvarovala ještě menšími záševky (uvidíte na obrázku). Modrou bavlněnou látkou jsem kapuci olemovala.

Župánek jsem se – jako Saša – chystala ušít z dosloužilé osušky i pro Elenku. Jenže to bych v sekáči nesměla narazit na dva sněhobílé krásné župánky z bavlny za 29 KAČEK za kus. No neber to. A toho času taky přeci jen není nazbyt.

Samík mi dnes po sprše před spaním zapózoval. Tenkrát měl župan až po kotníky a ruce mu sotva vyčuhovaly. Ten čas tak letí …

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-8

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-5

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-4

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-3

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-2

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-6

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-1

diy-detsky-zupan-frote-udelej-si-sam-strih-tamarki-7

Může se vám také líbit

3 komentáře

  • Odpovědět Saša 25.7.2016 at 20:49

    Super je !!! Čo je s doma to sa počíta a najlepší župan je ten vlastnoručne ušitý 🙂

  • Odpovědět Iveta J. 19.6.2019 at 0:50

    Dobrý den, návod vypadá zajímavě a jednoduše.. Já bych si na to nejspíš ale netroufla. Asi bych to v půlce pak vzdala. Právě přemýšlím zda objednat pěkně teplý dámský župan z eshopu: miorio nebo zda zadat zakázku.. Z tohoto eshopu jsem už několikrát objednávala podprsenky a byla jsem pokaždé spokojena. Akorád teď zatím váhám s županem… 🙂 Iveta

  • Komentujte článek