Děti Doplňky & dekorace

A zase ten hřející polštářek

14.2.2016

Před Vánocemi jsem vám popisovala výrobu hřejícího polštářku ze zrní a starého svetru. Bez něj bych asi zimu doma nepřežila. Je to můj každodenní mazel, na kterého je co do zahřátí spoleh. Jenže se tu objevili zlodějíčci, se kterými jsem se o teplý polštářek přetahovala. A tak nezbylo, než vyslyšet prosby mých dětí, abych jim ušila jejich vlastní. Pojala jsem to samozřejmě hravě.

My jsme doma takoví čtenáři. Dětem čteme dvakrát denně, i před odpoledím spaním. Takže různé pohádkové postavičky jsou dalšími členy naší domácnosti. A tak když jsem bádala, jaký polštářek Samíkovi ušít, zalíbila se mi „hloupá husa“ od Ondřeje Sekory.

Je to takový poučný příběh o chlubivé huse, která si nedala říct a producírovala se furt po vozovce, až jí jedno křídlo přejel nejprve náklaďák, druhé pak traktor. Husa se pokaždé však otřepala a chlubila se hezkým otištěným vzorkem pneumatik na svých křídlech. Když jí pak krk přejel osobák, všichchni čekali, že zase bude haló s krásným vzorečkem, ale husa byla tuhá.

Pan Sekora tuhou husu i namaloval. Já si ji přemalovala a ušila. Na břiše jsem jí udělala zapínání na suchý zip. V jejích útrobách je tak schovaný polštářek se zrníčky, aby husa byla pratelná.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Nejprve jsem vám chtěla dát na stáhnutí šablonu a začala jsem dokumentovat šicí proces. Načež se ukázalo, že jsem si to namyslela tak složitě, že nějaká dokumentace nemá cenu, protože by to vydalo na knihu. Navíc fotky pořízené v noci při těch našich světelných bludičkách byly strašné. Takže tento projekt by pro vás mohl být jen jakousi inspirací, jak se dá hravě pojmout dětský hřejivý polštářek. Vždyť každé dítě má oblíbenou pohádku jinou…

Kdyby však přesto někdo z vás měl o šablonu na střih naší husy zájem, klidně mi napište. Husu jsem malovala barvami na textil a gelovým perem na textil, kterým jsem malovala už i vzor na polštář v jednom ze svých starších článků. Hlava, oči,  křídla a nohy jsou vycpané vatelínem a prošité, aby husa nabyla na plastyčnosti.

Samík je nadšený a nám se k večerním předspacím rituálům přidalo házení husy do mikrovlnky. Tak tady je, krasavice. Až mi jí bylo líto, že tak hloupě zakejhala, protože jí to fakt seklo.

hrejici-polstarek-pro-deti-8

hrejici-polstarek-pro-deti-7

hrejici-polstarek-pro-deti-1

hrejici-polstarek-pro-deti-6

hrejici-polstarek-pro-deti-5

hrejici-polstarek-pro-deti-4

hrejici-polstarek-pro-deti-3

hrejici-polstarek-pro-deti-2

hrejici-polstarek-pro-deti-10

hrejici-polstarek-pro-deti-9

 

Může se vám také líbit

3 komentáře

  • Odpovědět Romana 28.2.2016 at 19:54

    Jé. Jako malé mně té husy bylo hrozně líto 🙂

  • Odpovědět Jitka 4.11.2016 at 9:31

    Jejda to mě pobavilo, to je vážně hodně vtipná hračka 🙂 Jste nápaditá a zručná, zabrousila jsem sem poprvé a kochám se moc!

  • Komentujte článek