Akce

IKEA představila kolekci PS2017 v kavárně Alta

23.1.2017

Minulý týden jsem si vyjela na skok do Prahy. Přišlo pozvání na zajímavou akci pořádanou v rámci představení nové kolekce IKEA PS2017 s apelem na udržitelnost. Součástí akce byla i zajímavá přednáška neziskové iniciativy BEZOBALU a milý workshop přírodní kosmetiky.

V letošním roce se IKEA rozhodla představit svoji novou kolekci PS 2017 i u nás v České republice. Týden trvající výstavu v kavárně ALTA doprovázel i pop-up o udržitelnosti výrobků IKEA. Ta se rozhodla při výrobě stále více pracovat s recyklací, obnovitelnými materiály a dbát na dobré pracovní podmínky u dodavatelů.

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-1

Série kolekcí PS byla odstartována v roce 1995 a jejich záměrem je vždy nabídnou výrobky, při jejichž vzniku IKEA ponechává svým designérům volnou ruku. Ti se ve vzájemné spolupráci snaží vytvořit věci cenově dostupné, udržitelné a praktické, oslovující zejména mladé a aktivní lidi.

Kolekci přijela představit křehká a sympatická finská designérka Iina Vuorivirta, která posílila návrhářský tým švédské centrály teprve před dvěma lety. Ze zhruba padesáti výrobků nové kolekce PS 2017 má ona sama na svědomí pět. Jedním z nich jsou krásné vázy Zero Waste z odpadového materiálu. Iina nám malou fotoreportáží přiblížila svoji snovou práci, při které je u zrodu nového kousku od začátku až do konce. Tedy od počáteční myšlenky, návrh, přes výrobu 3D modelu, výběru materiálu, prototypu až po výslednou podobu.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-2

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-3

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-13

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-10

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-5

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-8

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-6

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-7

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-9

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-11

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-15

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-14

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-12

BEZOBALU je nezisková organizace , která ze zahraničí šíří koncept Zero Waste, tedy bezodpadový nákup do znovu obnovitelných obalů. V rámci výzkumných aktivit provozuje prodejnu a podniká osvětové aktivity jako komunikace v médiích, na školách a společenských akcích a iniciovali vydání knihy „Domácnost bez obalu„.

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-4

Na závěr celé akce jsme si společně s holkama z Mazané lišky vyrobili domácí šlehaný krém pro zdraví naší pleti. Jestli jste pražští a máte chuť se dozvědět základy o výrobě domácí kosmetiky, zkuste jejich workshopy. Holky jsou milé a vaše pleť rozhodně ocení nahrazení prefabrikovaných krémů s tajuplným složením vámi vyrobenými krémy a oleji s blahodárnými účinky.

IKEA-ps2017-studio-alta-praha-udrzitelnost-nova-kolekce-tamarki-16

Akci jsem si díky útulnému prostoru obýváku kavárny ALTA v Holešovicích náramně užila. Milovníkům nejrůznějších kulturních vystoupení, workshopů, výstav a milé barové obsluhy doporučuju mrknout na program jejich plánovaných akcí. Toto místo je totiž k potkávání jako stvořené.

Může se vám také líbit

4 komentářů

 • Odpovědět Maickosti 23.1.2017 at 20:21

  Teda ty nove kousky z Ikea vypadaji bajecne! Nejvice me zaujaly sklenene vazy, svicen a ty zvlastni reflektoroidni lampicky. Uz premyslim, ze bych je zakomponovala do naseho noveho bytu! 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 24.1.2017 at 15:12

   Přesně, ty vázy jsou krásné. Mně se moc líbil ten jemný koberec, protože uz chvilku řeším co a jestli vůbec ke gauči. A ta vesta, co má Iina na sobě, je domácí obleček pro zmrzloně, jako jsem já. Geniální. Květináče na těch drátěných stojanech jsou nádherné, ale to není bohužel žádná novinka u jiných výrobců. Ikea je možná bude mít jen cenově dostupnější.. Tak ať v únoru dobře pořídíte.

 • Odpovědět Zuzana 26.1.2017 at 16:02

  Tie reflektory su famózne! Také studio.. 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 27.1.2017 at 14:59

   Zuzano, já v tom vidím tu nepraktičnost při úklidu. Nerada milión věcí ležících na zemi posouvám při luxování a vytírání, ale jsou stylový.

  Komentujte článek