Akce Inspirace Malování

Místo, kde je mi dobře

1.12.2015

Je to více, než tři roky, co jsem cítila, že bych se potřebovala potkávat se s lidmi, co chovají stejnou vášeň pro tvorbu jako já. Ne bezpodmínečně s těmi, se kterými se vkusem shodnu, ale s lidmi tvořivými a ochotnými se vzájemně motivovat. Syn Samuel měl tenkrát rok, přestala jsem ho kojit a byl čas se vrátit ke své podstatě. Takže jsem zašla do kroměřížské Základní umělecké školy, kam jsem docházela vlastně po celou dobu základky. A měla jsem obrovské štěstí, protože kurz pro dospělé byl vlastní iniciativou jedné z kantorek nedávno zahájen.

Od té doby tam s většími či menšími pauzami docházím. Moje dnes už dvouletá Elenka docházela celý svůj prenatální život se mnou. Jsem si jistá, že by to tam po čichu poznala. Je to vůně, co mi připomíná dětství. Miluju tu směsici vůní barev, keramické hlíny a dávných časů. Tohle místo se nemění. A není důvod. Je krásné tak jak je. Je plné inspirace, materiálů, pomůcek a technologií. A jsou tam především lidé, se kterými tam prostě jen JSEM a tvoříme.

Já vlatně chci jen poděkovat naší lektorce za to, jakou má s našimi výmysly trpělivost, jak ochotně se snaží každému z nás poradit, jak nejlépe umí. Jak z každého z nás umí dostat to, co v nás je a že z nás udělala tým. A já jsem ráda, že ji znám. Tak.

 

 

 

 

Může se vám také líbit

2 komentáře

  • Odpovědět Slávek Domes 7.12.2015 at 22:54

    Vnímám dění kolem Artování dosti podobně, ne-li stejně. Taky mi chyběla ta bezprostřednost prostředí a lidé kteří jsou na stejné lodi. Moc dobře si pamatuji jak se mi rozklepala kolena, když jsem si poprvé stoupl k masivnímu stojanu, obklopen vším co by měl ateliér obsahovat.
    Výstižný článek a dobrý blog. Těším se na tvé další příspěvky a ať se daří. Ve všem….

  • Komentujte článek