Doplňky & dekorace Inspirace Nábytek

Tak konečně mám tu druhou lampu do ložnice

15.8.2016

Kdo zavítá častěji ví, že mám za sebou přeměnu naší ložnice. Snad jejiné, co chybělo, byly nějaké dekorace, obraz a lampa na Gydové straně postele.

DIY kožené stínítko na mojí straně postele

Právě ve článku o popisu celé naší rekonstrukce ložnice jsem se rozvášnila nad možnostmi osvětlení. Já mám nad hlavou na čtení tu moji DIY koženou lampu. Černou. Jenže to by se mi s časem nesměla dostat do rukou kůže hnědá a teď navíc krásně olivově zelená. No a teď mám problém. Kterou si mám v ložnici nechat a které vám dát na e-shop TAMARKI k dispozici. Ne, neříkejte, dá se očekávat střet zájmů.

Krásně hnědá – jde ke dřevu.

Olivová – ladí se zelení. Obě krásně rozbíjejí tu moji záměrnou nebarevnost ložnice tak zlehýnka.

designova-lampa-kozene-stinitko-autorske-handmade-osvetleni-tamarki-4-1

designova-lampa-kozene-stinitko-autorske-handmade-osvetleni-tamarki-4-2

designova-lampa-kozene-stinitko-autorske-handmade-osvetleni-tamarki-4-3

Nákup, kterým podpoříte dobrou věc

Tak popojedu k podstatě. Celkem dlouho už věci po dětech, hračky a všechno, co se tu kupí, vozím do charitativního obchůdku ADRA. Je tady u nás v Kroměříži na Riegráku. Pracují tam dobrovolnice a to je tam cítit. Věcí přivezených si váží. Jednou za měsíc se z obchůdku stává tzv. „sociální šatník“. Část z výtěžku jde potřebným. Pokud stojíte o pár informací o tomto projektu, pak čtěte tady. Jsem ráda, že mám možnost darovat věci tam, kde vidím jejich přínos. Zkuste příště, než věci za pár korun hodíte někam do bazaru, popřemýšlet nad tím, jestli protentokrát raději nepotěšit konkrétní tváře.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-1

Gydova chybějící lampička na čtení

No a tady na tom místě jsem ji našla a koupila. Moji vysněnou lampičku. Je světle šedá, železná, bytelná, bez bebíček. Moje sběratelská duše plesá nad těmi tvary, barvou a funkčností. Až je mi stydno, jak mě dokážou tyhle zrakový podněty rozvášnit. Uznejte, není úžasná? Doma samozřejmě vytáhnu ve správný okamžik ušetřený rozdíl mezi „možností z designového obchodu“ a tímto nákupem. Ať se ví, jak jsem skromná .. ehm.

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-2

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-3

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-4

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-5

lampicka-loznice-lampa-renovace-diy-blog-bydleni-tamarki-6

A to až vám v dalším článku prásknu, co všechno jsem dovezla nedávno domů ze soukromé sbírky nejmenovaného pána, který trpí stejnou sběratelskou vášní, jen už nemá věci kam dávat, to budete asi koukat. Tak to je dnes všechno.

Nasyslete poslední intezivní sluneční paprsky do zásoby. Hezký den!

Může se vám také líbit

12 komentářů

 • Odpovědět Martina 15.8.2016 at 21:15

  ooo Lidokov..mam doma horcicovou 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 16.8.2016 at 9:28

   Marti, ano, Lidokov. Jsou úžasné a vzala bych za vděk jakoukoliv barvou. Hořčicová je určitě taky krásná.

 • Odpovědět Ivana 15.8.2016 at 23:55

  Je božská!!!! A navíc v ideální barvě:-) Kožená stínidla doporučuji střídat podle ročních období a nálady. Jo, a gratuluju k e-shopu, už jsem tu dlouho nebyla a to se tedy událo věcí:-D

  • Odpovědět TAMARKI 16.8.2016 at 9:32

   Ahoj Ivo, děkuju za návštěvu i gratulaci. Stínítka jsem si nemohla ale nechat všechna pro sebe, už mi „mizí“ pod rukama. Počkám si, které mi tu zůstane. A ta lampa Lidokov? Té by slušela kdejaká barva, ale jsem ráda za šedou – ideál. Měj se hezky!

 • Odpovědět Lucie 16.8.2016 at 11:07

  Markéto , krásné. Hned když jsi zveřejnila první článek o stínítku z kůže jsem prohrabala všechny svoje staré kabelky a bundy, ale to co jsem hledala, jsem nenašla, což má jednu výhodu, objednávám u tebe:-). Už se těším. A ta kovová lampička nemá chybu. Krásné dny.

  • Odpovědět TAMARKI 16.8.2016 at 11:12

   Jej, Luci, to jsi mě potěšila. Děkuju a dnes posílám balíček do vašeho krásného domova, kam stylově rozhodně zapadne. Ať stínítko slouží!

 • Odpovědět jajanka 17.8.2016 at 14:26

  Krásné…ta lampička čekala přímo na Vás! Mohla bych se zeptat, kde jste zakoupila koberec? Sháním v kusovém provedení a byla bych moc ráda za tip. Jinak přeji krásné spaní v překrásne ložnici.

  • Odpovědět TAMARKI 18.8.2016 at 10:03

   Janko, koberec je to směsný vlněný a je to metráž. Objednávala jsem ho online, protože nikde poblíž ho neměli. Byla jsem nadšená přístupem u prodejce Koberce Strnad, protože nám poslali navíc 5 cm a byli velmi ochotní mi nafotit ještě koberec přímo ve skladu a poslat mailem. Komunikace bezvadná.

 • Odpovědět Tereza 19.8.2016 at 10:20

  Gratuluji k lampičce! Minulý měsíc jsem taky jednu ukořistila a nadšeně jí vezla na chalupu. Byla sice v neuvěřitelně odporné oranžové barvě, ale už má krásnou petrolejovou barvu a sluší jí to na starožitném nočním stolku ( taky ukořistěný v kůlně pod nánosem harampádí).

  Krásné léto 🙂

  • Odpovědět TAMARKI 19.8.2016 at 10:54

   Já miluju to odhalování po nánosy času. Věřím, že z ní máte radost. Co za druh barvy jste použila? Ve spreji? I Vám hezký konec léta!

   • Odpovědět Tereza 23.8.2016 at 14:16

    Barvu ve spreji. Značku z hlavy nevím.
    Já taky miluju šmejdění po půdách a stodolách. Teď hledám nějakou komodu nebo skříňku. 🙂

    • Odpovědět TAMARKI 23.8.2016 at 14:35

     Terezo, kdybyste nemohla žádnou „vyhrabat“, ozvěte se. Furt něco svážím a už to pomalu není kam dávat. Teď mám 3 ks, ještě nevím, které si nechám, ale stále se poohlížím.

  Komentujte článek