Akce Inspirace

První ročník Meat Design v Ostravě mě nezklamal

23.11.2015

Děti povyrostly a já se konečně pomalu navracím mezi lidi. Jeden z mých prvních výletů a výletů tohoto druhu vůbec byl právě ten do Ostravy. Na krásné místo severní Moravy, a to do zrekonstruované části areálu dolu Hlubina (ne nadarmo dostal titul v soutěži Stavba roku 2015), který letos poprvé hostil festival Meat Design Ostrava.

Letos dle programu mělo vystavovat 46 tvůrců, z nichž většina není žádným nováčkem na poli designu.

Program prodejní výstavy byl doprovázen nejen přednáškami inspirativních lidí, ale také projekcí o designu a architektuře. Třešničkou na dortě pak byly jednoduché workshopy, kde se dalo krátce odpočinout a vstřebat všechno estetično kolem.

Přináším vám fotoreportáž mýma očima, ze které je snad patrné, jak pohodová atmosféra vládla celou akcí. Možná je to prvním ročníkem, ale nám to poklidné tempo vyhovovalo. Lidé přišli, nikde žádné tlačenice, program koncipován tak, že se dalo bez stresu a velkého běhání přehledně přecházet mezi přednáškami, výstavou, projekcí a výbornou restaurací, kde jsem na polední gurmánský hamburger vzpomínala ještě na druhý den.

Co mi přišlo trochu líto je, že se z přednášek nepořizoval žádný videozáznam. Propásla jsem nějakým nedopatřením přednášku blogerek. Ale šlo o první ročník a já jsem přesvědčena, že ročníky následující se po úspěšném zahájení v tomto směru posunou.

Velkou přidanou hodnotou Meat Designu Ostrava je místo konání. Na závěr jsem si totiž dala procházku po průmyslovém areálu dolu Hlubina, který na mě udělal velký dojem.  Tak fotogenické místo je velkou výzvou i pro fotografa- naprostého začátečníka, jako jsem já.

Takže nechte se nalákat na návštěvu příštího ročníku Meat Design v Ostravě. Já totiž nepochybuji o tom, že organizátorka Karolína Skórková s týmem nás ještě překvapí. A teď ta slibovaná fotoreportáž.

Exluzivně pro MD byla deseti ostravskými umělci, grafickými designéry a ilustrátory navržena limitovaná kolekce plakátů, které byly na místě k zakoupení.

meat-design-2015-1

meat-design-2015-3

Kluci z PAW nám na jejich workshopu dopřáli pohrát si s kůží a vyrobit si tak nějakou drobnost v upomínku na Meat Design.

daretopaw.me

meat-design-2015-4

meat-design-2015-5

meat-design-2015-6

Nanovo je mi blízké svojí filosofií. O mých renovacích stylového retro nábytku si můžete přečíst v článcích na blogu.

Nanovo - obchod s renovovaným nábytkem a užitným uměním

kartoons.cz

kartoons.cz

O dosluhující dvoupatrové posteli v pokojíčku mých dětí už jsem psala a DEVOTO mě v té souvislosti zaujali moc. Už proto, že jakákoliv postel z mého seznamu kandidátů je bohužel vyráběna za hranicemi…

devoto.cz

Naprosto mě okouzlila práce dvojice designérů Jakuba Jandourka a Michely Tomíškové, kteří jsou držiteli ceny Czech grand design 2014. Od jejich něžně pastelového skla s doplňky z ušlechtilých materiálů jsem se nemohla odtrhnout.

dechemstudio.cz

dechemstudio.cz

dechemstudio.cz

Mám ráda židle, při jejichž výrobě se sáhne pouze po dřevě. I takové nabízí firma Form design.

formdesign.cz

kafti.com

kafti.com

andrea-tachezy.com

zahradananiti.cz

zahradananiti.cz

novepromenybydleni.cz

ton.eu

studiomuck.cz

studiomuck.cz

Obrovskou radost jsem si udělala opravdu velkým nákupem z kolekce RECYCLE (tímto se omlouvám dalším návštěvníkům, že se na ně nedostalo) u Romana Šediny, čímž jsem si i bez kompromisu pořešila pár vánočních dárků. Bavila mě i jeho instalace, kterou vytvořil společně s Evou Havelka.

limitedporcelain.cz

O celém mém nákupu u Romana Šediny se vám pochlubím v jednom z následujících článků.

limitedporcelain.cz

behaldesign.cz

O dubovém stolu Vladana Běhala se zmíním tajně v dopise mých dětí Ježíkovi.

behaldesign.cz

behaldesign.cz

pislik.cz

eggx.eu

lastovicka.com

loodesign.cz

respiro.cz

Chlapům z Bleskové služby RAPIDO půjde nanášení betonových stěrek a facebetonu určitě lépe než mně, jak jsem psala v článku o „DIY beton na stěně“. Takže jestli nejste příliš zruční, mají v nabídce velkou škálu variant.

bleskovesluzby.com

Paletový nábytek není úplně můj šálek kávy, ale v posledních letech je recyklace palet hodně v kurzu. Na jejich profi zpracování se specializuje jak Zdeněk Mikulenka, tak Paletky.cz.

paletovynabytek.com

 

Interiérová designérka, galeristka Soňa Malinová navrhuje interiéry i vlastní nábytek, provozuje eshop s kvalitním bytovým designem, věnuje se havířovské Galerii Krystal, kterou založila s cílem podpořit fotografii a současný design. Soňa i bloguje. Tím se rozšířila moje sbírka sledovaných blogerek. Bohužel jsem nedopatřením přišla i o její přednášku. Tak snad jindy..

qde-qualitydesign.blogspot.cz

Je tomu už celkem dlouho, co doslova slintám nad sadami stolových podnoží od Master & Master. Však ono na ně přijde.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

masterandmaster.eu

Sympatická šéfredaktorka časopisu SOFFA Adéla Kudrnová nám s nadšením odkryla pozadí jeho vzniku a také její vize do budoucna.

soffamag.com

restauratérské služby na Meat Design Ostrava

meat-design-2015-41

A tady už malá ochutnávka rozlehlého těžebního areálu Hlubina.

tamarki.cz

meat-design-2015-42

meat-design-2015-45

tamarki.cz

tamarki.cz

tamarki.cz

tamarki.cz

tamarki.cz

tamarki.cz

meat-design-2015-53

meat-design-2015-54

meat-design-2015-55

meat-design-2015-58

meat-design-2015-59

meat-design-2015-60

Tak co, láká vás přijít omrknout další ročník ostravského Meat Design? Tak to se tam nejspíš uvidíme.

Může se vám také líbit

4 komentáře

  • Odpovědět paní M 2.12.2015 at 9:23

    Dobrý den Markétko,
    Moc Vám děkuji tuto za reportáž. Velmi mě mrzí, že jsem na letošním Meatdesignu nemohla být, ale díky tomuto článku mám představu a mohu těšit se na další ročník!

  • Odpovědět Hana 11.11.2016 at 21:42

    Tak já díky vám jedu letos i s kolegyní?

  • Komentujte článek