Děti Doplňky & dekorace Malování

Spaní jako v oblacích

1.11.2015

Minulé Vánoce jsem sestěhovávala spaní obou našich dětí do dětského pokoje. A tak si tento pokoj zasloužil celkovou rekonstrukci. Jako první k vyřešení musel jít na řadu spací koutek. Ten jsem od hrací části vizuálně oddělila výmalbou.

Při koupi našeho domu nám tu zůstala nepřekonatelná dvoupatrová postel, jak ji všichni známe ještě z dětství. A ta dělá parádu dodnes. Zub času je na ní sice patrný, ale je fantasticky funkční. Spodní spaní jsme zajistili deskou, aby Elenka nevypadla a my máme čas na rozkoukání se, jaké postele koupit, až děti povyrostou.

Koutek jsem vymalovala velmi světle šedou. Na tvrdý voskovaný papír (není tolik nasákavý) jsem si namalovala šablonu ve tvaru obláčku a vystřihla. Pak už jsem ji na uschlou šedou vrstvu přikládala a větším štětcem, namáčeným do bílé barvy, “vyťupávala” obláčky na stěnu. U některých jsem nechala jednu vrstvu, u jiných dala vrstev více pro sytější bílou.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Na stěně za postelí je teda taky patrné, že už je to nějaký ten pátek od výmalby, ale dětem se líbí a večer po přečtení pohádek se nám tam spolu dobře usíná. Mně možná o něco rychleji, než dětem …

malovani-na-zed-2

malovani-na-zed-1

malovani-na-zed-4

malovani-na-zed-3

malovani-na-zed-6

malovani-na-zed-5

 

malovani-na-zed-8

malovani-na-zed-7

malovani-na-zed-10

malovani-na-zed-9

Při focení dětského pokojíčku mi otevřenou ventilkou vletěla dovnitř sýkorka. Nejprve létala jako šílená a narážela do oken, pak se uklidnila a sedla si na parapet k oknu už otevřenému dokořán. Nejprve si mě z dálky prohlížela, pak mi i zapózovala (z 20ti centimetrů!) a pak, jakoby celou dobu věděla, kde je okno otevřené, udělala frrrrr …….

sykorka-1

sykorka-2

sykorka-4

sykorka-3

A o dřevěné bedýnce, ze které se stala roztomilá polička, si můžete přečíst v jednom z předchozích článků.

Může se vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět Deer-Meadow 5.2.2016 at 11:59

    Nádherné ♥

  • Komentujte článek