Děti Doplňky & dekorace Malování

Spaní jako v oblacích

1.11.2015

Minulé Vánoce jsem sestěhovávala spaní obou našich dětí do dětského pokoje. A tak si tento pokoj zasloužil celkovou rekonstrukci. Jako první k vyřešení musel jít na řadu spací koutek. Ten jsem od hrací části vizuálně oddělila výmalbou.

Při koupi našeho domu nám tu zůstala nepřekonatelná dvoupatrová postel, jak ji všichni známe ještě z dětství. A ta dělá parádu dodnes. Zub času je na ní sice patrný, ale je fantasticky funkční. Spodní spaní jsme zajistili deskou, aby Elenka nevypadla a my máme čas na rozkoukání se, jaké postele koupit, až děti povyrostou.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Koutek jsem vymalovala velmi světle šedou. Na tvrdý voskovaný papír (není tolik nasákavý) jsem si namalovala šablonu ve tvaru obláčku a vystřihla. Pak už jsem ji na uschlou šedou vrstvu přikládala a větším štětcem, namáčeným do bílé barvy, “vyťupávala” obláčky na stěnu. U některých jsem nechala jednu vrstvu, u jiných dala vrstev více pro sytější bílou.

Na stěně za postelí je teda taky patrné, že už je to nějaký ten pátek od výmalby, ale dětem se líbí a večer po přečtení pohádek se nám tam spolu dobře usíná. Mně možná o něco rychleji, než dětem …

malovani-na-zed-2

malovani-na-zed-1

malovani-na-zed-4

malovani-na-zed-3

malovani-na-zed-6

malovani-na-zed-5

 

malovani-na-zed-8

malovani-na-zed-7

malovani-na-zed-10

malovani-na-zed-9

Při focení dětského pokojíčku mi otevřenou ventilkou vletěla dovnitř sýkorka. Nejprve létala jako šílená a narážela do oken, pak se uklidnila a sedla si na parapet k oknu už otevřenému dokořán. Nejprve si mě z dálky prohlížela, pak mi i zapózovala (z 20ti centimetrů!) a pak, jakoby celou dobu věděla, kde je okno otevřené, udělala frrrrr …….

sykorka-1

sykorka-2

sykorka-4

sykorka-3

A o dřevěné bedýnce, ze které se stala roztomilá polička, si můžete přečíst v jednom z předchozích článků.

Může se vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět Deer-Meadow 5.2.2016 at 11:59

    Nádherné ♥

  • Komentujte článek