Soutěže

Soutěžní adventní kalendář: den 15

22.11.2019

Kde se dobře vaří, tam se dobře daří.

Cítím se být nadšenou amatérskou kuchařkou. Vaření mě ani po krátkodobé aféře kuchařského vyhoření při mateřské dovolené bavit nepřestalo. Jíst se musí a vaření je vlastně taková nutná rutina. Někdo má ve vymýšlení pokrmů neskutečnou fantazii a schopnost improvizovat i přesto, že se kuchařině profesionálně nevěnuje. Neskromně se domnívám, že já i ze skromných zásob trochu improvizovat umím, ale nápady docházejí a naše chuťové buňky si občas samy řeknou o změnu. Proto jestli něčím nepohrdnu, je to kuchařská inspirace. A kam na ni jinam, než k ostříleným profíkům.

„Jsme parta mladých lidí se zájmem o zdravý životní styl a hlavně dobré jídlo. Vymýšlíme zdravé a jednoduché recepty pro širokou veřejnost. Nepreferujeme žádné určité typy stravování, ani se nespecializujeme na konkrétní typy diet. Naším cílem je, aby každý, kdo chce začít jíst zdravě a změnit svůj životní styl ke zdravějšímu, u nás našel to co potřebuje. Ať už jsou to konkrétní recepty, nutriční hodnoty u receptů či náhražky určitých alergenních ingrediencí.

U našich receptů klademe důraz na to, aby byly z běžně dostupných ingrediencí, srozumitelné i pro úplné začátečníky, aby příprava receptů nezabrala hodně času, aby recepty byly nutričně vyvážené a bez chemických přísad a náhražek. U všech pokrmů najdete nutriční hodnoty. Snažíme se myslet také na bezlepkáře, vegetariány a vegany – na webu pro ně máme speciální kategorie, v knihách recepty pro ně označujeme ikonami. V neposlední řadě se také zaměřujeme na sezónnost a podporu českých surovin.

Doposud jsme vydali čtyři tištěné kuchařky – Jíme zdravě s Fitrecepty, Jíme zdravě s Fitrecepty II., Jíme zdravě – ve městě i na venkově a Jíme zdravě po celý rok, provozujeme také webové stránky https://fitrecepty.info/ a mobilní aplikaci Fitrecepty, která je dostupná pro operační systémy iOS a Android.

Naší historicky první tištěnou kuchařkou je Jíme zdravě s Fitrecepty I., která byla vydána na přání fanoušků. Kuchařka obsahuje 120 jednoduchých a zdravých receptů pro celou rodinu a potěší jak úplné začátečníky, tak i zkušené kuchaře, kteří hledají novou inspiraci. Recepty v kuchařce jsou řazeny do kategorií podle druhu jídla, jako jsou např. snídaně, svačiny, obědy a večeře a tak dále.

Naší druhou kuchařkou je Jíme zdravě s Fitrecepty II. Stejně jako v prvním díle jsou v ní recepty řazeny do kategorií dle částí dne. V této knize najdete rozmanitější postupy a ingredience, ale opět si s recepty poradí i začátečník. Jako bonus jsme v kuchařce Jíme zdravě s Fitrecepty II. připravili kapitolu věnovanou vánočním receptům.

Kuchařku Jíme zdravě ve městě i na venkově jsme vytvořili s našimi fanoušky a čtenáři a je plná zdravých a jednoduchých receptů pro různé příležitosti. Kuchařka vznikla při výjezdech po celém Česku. Projeli jsme přes 1400 km a připravili celkem 8 kapitol – každá přitom vznikla v jiné kuchyni.

Naší poslední kuchařkou je sezónní Jíme zdravě po celý rok, která je zatím naší nejobsáhlejší kuchařkou a je rozdělena do čtyř kapitol dle ročních období. Základem kuchařky jsou sezónní suroviny typické pro českou krajinu. Kniha Jíme zdravě po celý rok obsahuje 160 zdravých receptů, které jsou rychlé na přípravu, jejich příprava vám nezruinuje peněženku a pochutnají si i ti největší mlsouni.“

A právě o tuto nejnovější kuchařskou bibli si můžete zasoutěžit.

Přeji vám radost v kuchyni, spokojené strávníky a co nejméně spáleného cukroví.

Může se vám také líbit

Komentujte jako první!

Komentujte článek