Pokojovky

Florárko číslo dva osazeno

27.3.2018

A říkám vám, že jedno hezčí, než druhý. Jak jsem odpůrce pracholapských poliček, už jsem ji musela pořídit. Domácí zeleň si mě osedlala a jestli to má být i praktický, musím o umístění takovýho množství pokojovek už popřemýšlet. Mám jich plný okna a zem. Každý větrání, přebírání balíčků od pošťáka oknem (budiž sláva online nákupům)  a vysávání  je otrava (hlásil náš novej robot).

Vzala jsem to zeširoka, ale zkusím ještě šířeji. Od novýho roku to tu spalo zimním spánkem kapku. Na rovinu – od podzimních parlamentních voleb se se mnou táhla prapodivná rezignace a nadobro mě otrávily volby prezidentský. Jak jsem zavřená v aťasu a celý dny poslouchám, co se u nás v politice šustne, jsem neklidná a následkem nevím ještě čeho se stahuju do ulity. S jarem se to trochu lepší, vlívá se mi do žil krev. Zatím ještě vlažná, ale měla bych to zase rozjet co se zanedbané domácnosti a blogu týče. Zobu nějaký houby (na imunitu a energii) od kamarádky, co fušuje do čínské medicíny , občas se natláskám kvašeným zelím a vyhlížím z oken svůj pověstný budovatelský a tvořivý tah na branku. I v běhání jsem bývala zdatná. Miluju to. Euforický vyběhnutí po tři čtvrtě roce minulej týden jsem odskákala chřipkou, kterou jsem úspěšně nakazila i prcky. Maličkost.

Jsem ve skluzu s každoroční únorovou sadbou hrášku, nemám zastřižený levandulový záhony ani ovocný keře a stromky na zahradě. Mám fotit svoje nový produkty z pratelnýho papíru, kterých mám plnej ateliér a čtyři desítky pokojovek (dalších 12 na cestě k nám) se těší na jarní přesazení. Do toho to u nás vypadá zase jako v ulicích kroměřížskýho centra (až na ty bagry), rozjeli jsme totiž přestavbu zádveří domu. Řeknete si zádveří, pch. Ale jedenáct metrů čtverečních (ne patnáct, jak jsem uváděla na Instagramu  , už nám to firma „spočítala“) našim bundám a botům závidí i moje neteř, co bydlí v panelákovým pokojíčku. Tuhle rekonstrukci jsem rozhodla jet „lowcost“, protože to nejni důležitá místnost a vzhledem k její velkosti by nás sežrala i těma botama. Uvidíme, třeba napíšu seriálek, jestli se mě zase nezmocní lenost a ztráta kurzu. 🙂

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

Popojedem, osázela jsem i to druhý florárium z flerařskýho obchůdku paní Štaglové SKLOplus. Jestli po nějakým pokukujete, tak doporučuju koupit tam. Věřte mi, proňufala jsem celý ty internety a má je jednak precizně vyvedený, velkou nabídku a je výrobce, takže nekoupíte s brutal přirážkou od přeprodejce. Ani se nebojte té přepravy. Paní Štanglová si se zabalením dává velkou práci a nic nepodceňuje.

V prvním článku o floráriu – aeráriu jsem už o jeho osázení psala. Pod článkem mi psal jeden odborník na kaktusy, že to dělám blbě. Ale víc, než že je velký odobrník, nám k tomu neměl čas napsat. Je mi jasný, že informace dneska nejsou zadarmo. Kdybyste naznali, že je něco v článku špatně a měli chuť se s námi bezúplatně podělit, jak to dělat správně, budu vděčná za každou věcnou a neútočnou připomínku. Já mám ty kaktusky fakt ráda a neléčím si na nich svoji politickou frustraci..

Minule jsem model florárka s měděnýma spojema vysypávala černým jemným kamínkem. To velký s černýma konturama vysypala korálovou drtí koupenou ve zlínským zverimexu. Není to svítivá bílá, spíš šmrnclá do krémova. Obě aerária jsem osazovala začátkem prosince a kaktusy vypadají spoko. Je to celý takový jemný, i když s ostnama a ráda na nich spočívám pohledem (tak rozporuplný jako občas v životě).

Dneska mi to psaní a pohyb v celým WordPressáckým rozhraní připadá ještě takový cizí, ale příště už to bude určitě lepší. A bez kňourání.

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Florárko číslo dva osazeno

Může se vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět Renata Šimetková 28.3.2018 at 11:39

    Ach bože, Markéto, jak já Vám rozumím… Mám úplně stejné stavy (povolební) a myslela jsem, že to tak převálcovalo jenom mně… Vůbec nic se mnou od té doby není, všechny aktivity a práce, které jsem jindy měla dávno hotové, stále „čekají“, jaro za dveřmi a já ne a ne roztát… Ale už jsem přišla na to, co s tím – přestala jsem poslouchat a číst správy, nedívám se na ČT24 a zatím to funguje:-))… Florárka jsou přenádherná!!! To černé si určitě objednám, vypadá jako další lék na splíny… Děkuji za další super článek a přeji Vám hodně elánu, bude líp!!! A ať je zádveří (není nad velké předsíně – my jsme tomu obětovali jednu místnost:-)) brzy plně funkční.

  • Komentujte článek