Pokojovky

Florárko číslo dva osazeno

27.3.2018

A říkám vám, že jedno hezčí, než druhý. Jak jsem odpůrce pracholapských poliček, už jsem ji musela pořídit. Domácí zeleň si mě osedlala a jestli to má být i praktický, musím o umístění takovýho množství pokojovek už popřemýšlet. Mám jich plný okna a zem. Každý větrání, přebírání balíčků od pošťáka oknem (budiž sláva online nákupům)  a vysávání  je otrava (hlásil náš novej robot).

Vzala jsem to zeširoka, ale zkusím ještě šířeji. Od novýho roku to tu spalo zimním spánkem kapku. Na rovinu – od podzimních parlamentních voleb se se mnou táhla prapodivná rezignace a nadobro mě otrávily volby prezidentský. Jak jsem zavřená v aťasu a celý dny poslouchám, co se u nás v politice šustne, jsem neklidná a následkem nevím ještě čeho se stahuju do ulity. S jarem se to trochu lepší, vlívá se mi do žil krev. Zatím ještě vlažná, ale měla bych to zase rozjet co se zanedbané domácnosti a blogu týče. Zobu nějaký houby (na imunitu a energii) od kamarádky, co fušuje do čínské medicíny , občas se natláskám kvašeným zelím a vyhlížím z oken svůj pověstný budovatelský a tvořivý tah na branku. I v běhání jsem bývala zdatná. Miluju to. Euforický vyběhnutí po tři čtvrtě roce minulej týden jsem odskákala chřipkou, kterou jsem úspěšně nakazila i prcky. Maličkost.

Jsem ve skluzu s každoroční únorovou sadbou hrášku, nemám zastřižený levandulový záhony ani ovocný keře a stromky na zahradě. Mám fotit svoje nový produkty z pratelnýho papíru, kterých mám plnej ateliér a čtyři desítky pokojovek (dalších 12 na cestě k nám) se těší na jarní přesazení. Do toho to u nás vypadá zase jako v ulicích kroměřížskýho centra (až na ty bagry), rozjeli jsme totiž přestavbu zádveří domu. Řeknete si zádveří, pch. Ale jedenáct metrů čtverečních (ne patnáct, jak jsem uváděla na Instagramu  , už nám to firma „spočítala“) našim bundám a botům závidí i moje neteř, co bydlí v panelákovým pokojíčku. Tuhle rekonstrukci jsem rozhodla jet „lowcost“, protože to nejni důležitá místnost a vzhledem k její velkosti by nás sežrala i těma botama. Uvidíme, třeba napíšu seriálek, jestli se mě zase nezmocní lenost a ztráta kurzu. 🙂

Popojedem, osázela jsem i to druhý florárium z flerařskýho obchůdku paní Štaglové SKLOplus. Jestli po nějakým pokukujete, tak doporučuju koupit tam. Věřte mi, proňufala jsem celý ty internety a má je jednak precizně vyvedený, velkou nabídku a je výrobce, takže nekoupíte s brutal přirážkou od přeprodejce. Ani se nebojte té přepravy. Paní Štanglová si se zabalením dává velkou práci a nic nepodceňuje.

Tip: podívejte se na moje květináče z pratelného papíru.

V prvním článku o floráriu – aeráriu jsem už o jeho osázení psala. Pod článkem mi psal jeden odborník na kaktusy, že to dělám blbě. Ale víc, než že je velký odobrník, nám k tomu neměl čas napsat. Je mi jasný, že informace dneska nejsou zadarmo. Kdybyste naznali, že je něco v článku špatně a měli chuť se s námi bezúplatně podělit, jak to dělat správně, budu vděčná za každou věcnou a neútočnou připomínku. Já mám ty kaktusky fakt ráda a neléčím si na nich svoji politickou frustraci..

Minule jsem model florárka s měděnýma spojema vysypávala černým jemným kamínkem. To velký s černýma konturama vysypala korálovou drtí koupenou ve zlínským zverimexu. Není to svítivá bílá, spíš šmrnclá do krémova. Obě aerária jsem osazovala začátkem prosince a kaktusy vypadají spoko. Je to celý takový jemný, i když s ostnama a ráda na nich spočívám pohledem (tak rozporuplný jako občas v životě).

Dneska mi to psaní a pohyb v celým WordPressáckým rozhraní připadá ještě takový cizí, ale příště už to bude určitě lepší. A bez kňourání.

Může se vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět Renata Šimetková 28.3.2018 at 11:39

    Ach bože, Markéto, jak já Vám rozumím… Mám úplně stejné stavy (povolební) a myslela jsem, že to tak převálcovalo jenom mně… Vůbec nic se mnou od té doby není, všechny aktivity a práce, které jsem jindy měla dávno hotové, stále „čekají“, jaro za dveřmi a já ne a ne roztát… Ale už jsem přišla na to, co s tím – přestala jsem poslouchat a číst správy, nedívám se na ČT24 a zatím to funguje:-))… Florárka jsou přenádherná!!! To černé si určitě objednám, vypadá jako další lék na splíny… Děkuji za další super článek a přeji Vám hodně elánu, bude líp!!! A ať je zádveří (není nad velké předsíně – my jsme tomu obětovali jednu místnost:-)) brzy plně funkční.

  • Komentujte článek